Slovakia

V mužstve ŠK Lido sa objavil pozitívny test na koronavírus

Po pozitívnych výsledkoch v piatok 31. júla boli poslaní na povinné testovanie všetci hráči, ktorí prišli do kontaktu s infikovanou osobou.

Bratislava 6. augusta (TASR) - Hráč slovenského florbalového klubu ŠK Lido Prírodovedec mal pozitívny test na koronavírus. Informoval o tom oficiálny web Slovenského zväzu florbalu bez zverejnenia identity.

"Vedenie klubu berie situáciu veľmi vážne. Začali sme ju riešiť ihneď po získaní informácie o možnom nakazenom. Po pozitívnych výsledkoch v piatok 31. júla boli poslaní na povinné testovanie všetci hráči, ktorí prišli do kontaktu s infikovanou osobou. Išlo výlučne o hráčov extraligového družstva. Tí neboli v žiadnom kontakte s inou klubovou štruktúrou alebo trénerom. Následne sme Úradu verejného zdravotníctva SR poskytli všetky informácie súvisiace s prevenciou rozšírenia nákazy," uviedol ŠK Lido v stanovisku.

Chorý hráč sa zúčastnil na turnaji v Česku, no zatiaľ je jediný nakazený v tíme. "Doterajšie výsledky zatiaľ potvrdili len jedného pozitívne testovaného v mužstve ŠK Lido. Všetkých trinásť hráčov, ktorí boli v bezprostrednom styku s nakazenou osobou počas turnaja v Českej republike, malo negatívne výsledky a taktiež u nikoho z členov rodín jednotlivých hráčov nebolo potvrdené nakazenie novým koronavírusom alebo prejavenie sa symptómov súvisiacich s ochorením. Rovnako o situácii, ktorá nastala, bol informovaný aj organizátor miestneho turnaja," píše sa v stanovisku ŠK Lido.

Football news:

Frank de Boer will lead the Netherlands national team. Contract - for 2 years
Dynamo Stavropol about the match with Rotor: Transfers in the Russian Cup are prohibited. The RFU said that there is no way back
Maccabi entered the Champions League without 11 players due to covid. UEFA allows you to play if there are 13 players from the application
Ole Gunnar Solskjaer: De Gea saved us for years, Henderson did the same today. Lingard played well
The semed said goodbye to Barcelona: Thank you for the opportunity to realize the dream. Eternally grateful
Juve have leased Morata from Atletico for 10 million euros with the right to buy out for 45 million
Barcelona and Atletico have agreed a move for Suarez (Fabrizio Romano)