Slovakia

V Prešove zisťujú záujem rodičov o vyučovanie detí v školách

Ilustračná snímka. Foto: TASR/AP

Mesto v týchto dňoch v súčinnosti s riaditeľmi základných škôl (ZŠ) a materských škôl (MŠ) vyhodnocuje podmienky prevádzky a organizáciu vyučovacieho procesu v jednotlivých školách.

Prešov 19. mája (TASR) – Školy a školské zariadenia v zriaďovateľskej pôsobnosti mesta Prešov sa po dvoch mesiacoch pripravujú na otvorenie v zmysle usmernení Ministerstva školstva, vedy, výskumu a športu (MŠVVaŠ) SR, hlavného hygienika a krízového štábu. Zároveň spolu s mestom zisťujú záujem rodičov o umiestnenie detí v školách. TASR o tom informoval hovorca mesta Vladimír Tomek.

Mesto podľa jeho slov v týchto dňoch v súčinnosti s riaditeľmi základných škôl (ZŠ) a materských škôl (MŠ) vyhodnocuje podmienky prevádzky a organizáciu vyučovacieho procesu v jednotlivých školách.

"Zároveň zisťujeme záujem zo strany rodičov, keďže účasť žiakov na vyučovaní v základných školách bude dobrovoľná. Aktuálne sme vo fáze zabezpečovania hygienických opatrení vrátane dezinfekcie priestorov, ktoré vyplývajú z pokynov rezortu. Mesto v spolupráci so zamestnancami škôl a školských zariadení robí všetky potrebné kroky na to, aby mohli byť školy k 1. júnu pripravené na návrat detí a žiakov po bezpečnostnej aj hygienickej stránke," uviedol Tomek.

Mesto sa podľa jeho slov prikláňa aj k myšlienke prevádzkovania škôl počas letných prázdnin, aby mohlo byť nápomocné rodičom detí v mimoriadnej krízovej situácii.

"Aj v tomto prípade sa budeme riadiť pokynmi a usmerneniami MŠVVaŠ SR. Pri materských školách budeme dôkladne vyhodnocovať záujem zo strany rodičov, aby mohli svoje deti nechať v škôlkach počas letných prázdnin. Umiestňovanie detí v materských školách však budeme vykonávať prednostne podľa kritérií určených v rozhodnutí ministerstva," povedal Tomek.

Rodičia detí nájdu potrebné informácie súvisiace so znovuotvorením škôl priamo na stránkach MŠ a ZŠ. Dôležité informácie radnica v krátkom čase zverejní aj na svojej webstránke.

Football news:

Sheffield will finish the Premier League season without defeats from clubs from London. 22 points in 10 games and 5 home wins
Bonucci on Juve's draw with Atalanta: We must look at the result. This is how Championships are won
Sterling surpassed Yaya Toure to become Manchester City's 2nd goalscorer in the history of the Premier League
Gasperini on two penalties for Juve: They are above any rules in Italy. Did we have to cut off our hands?
Sarri Pro 2:2 with Atalanta: We played with one of the best teams in Europe right now
Pep Guardiola: Manchester City have won a place in the Champions League on the pitch. I hope that UEFA will allow us to play
Atalanta extended their unbeaten streak to 14 games and is ranked 3rd in Serie A