Slovakia
This article was added by the user . TheWorldNews is not responsible for the content of the platform.

VEĽKÉ PRIZNANIE Matoviča vo vysielaní: Vyšiel s pravdou von. CENY plynu budú VEĽKÝ PROBLÉM!

Igor Matovič

Ceny plynu budú veľký problém, ktorý budeme riešiť. Vicepremiér a šéf rezortu financií Igor Matovič (OĽANO) to uviedol v diskusnej relácii RTVS Sobotné dialógy. Vyhlásil, že v prípade plynu nebude možné zastropovať ceny pre domácnosti tak, ako pri elektrickej energii.

Nezaradený poslanec pôsobiaci v Hlase-SD Erik Tomáš volá v súvislosti s nárastom cien po valorizácii starobných dôchodkov a životného minima.

"Pri plyne nevieme ísť úplne touto logikou. Bude to veľký problém, ktorý budeme riešiť," povedal Matovič. Šéf OĽANO zopakoval, že ho mrzí prístup prezidentky SR Zuzany Čaputovej, ktorá vetovala takzvaný protiinflačný balík. "Zrejme z pomsty sa rozhodla sabotovať pomoc rodinám," vyhlásil.

Zuzana Čaputová

Zuzana Čaputová

Zdroj: TASR/ Jaroslav Novák

Tomáš reagoval, že ide o opatrenie, ktoré je určené len pre určitú skupinu ľudí. "Pani prezidentka vníma, že tento balík nie je protiinflačný," dodal. Nezaradení poslanci pôsobiaci v Hlase-SD sú podľa jeho slov ochotní rokovať o podpore. Tomáš to však podmieňuje rozšírením pomoci o mimoriadnu valorizáciu starobných dôchodkov a životného minima.

Šéf rezortu financií to považuje za alibizmus. "Nechcem pristúpiť na argumentáciu, že len keď budeme rokovať s ĽSNS, tak balík prejde. Sme parlamentná demokracia a parlament sa rozdeľuje jedinou čiarou. Sú poslanci, ktorí chcú podporiť rodiny a tí, ktorí bojujú proti pomoci rodinám," reagoval Matovič.

Článok pokračuje na ďalšej strane.