Slovakia

VLAK ZO SEATTLU DO CHICAGA SA VYKOĽAJIL: Najmenej 3 ľudia zomreli

Ľudia pomáhajú na mieste vykoľajenia vlaku Amtrak v sobotu 25. septembra 2021 v severo-centrálnej časti štátu Montana. Pri vykoľajení vlaku medzi Seattlom a Chicagom v sobotu došlo k zraneniu viacerých osôb. Foto: TASR/AP

Vo vlaku sa viezlo 146 cestujúcich a 16 členov posádky.

Joplin 26. septembra (TASR) - Najmenej traja ľudia zahynuli v sobotu popoludní miestneho času pri vykoľajení osobného vlaku spoločnosti Amtrak, ktorý premáva medzi americkými mestami Seattle a Chicago. Vlak havaroval na severe centrálnej časti štátu Montana. Informoval o tom úrad šerifa okresu Liberty.

Dispečerka Starr Tylerová povedala pre AP, že pri vykoľajení prišli o život traja ľudia. Ďalšie podrobnosti nemala. Spoločnosť Amtrak vo vyhlásení napísala, že mnoho ľudí je zranených.

Vozne vlaku s názvom Empire Builder, ktorý premáva zo Seattlu do Chicaga, sa vykoľajilo v sobotu o 16.00 h neďaleko obce Joplin v štáte Montana, asi 48 kilometrov od hranice z Kanadou, napísal hovorca Amtraku Jason Abrams vo vyhlásení.


Ľudia pomáhajú na mieste vykoľajenia vlaku Amtrak v sobotu 25. septembra 2021 v severo-centrálnej časti štátu Montana. Pri vykoľajení vlaku medzi Seattlom a Chicagom v sobotu došlo k zraneniu viacerých osôb.
Foto: TASR/AP
Vo vlaku sa viezlo 146 cestujúcich a 16 členov posádky. Vlak pozostával z dvoch lokomotív a desiatich vozňov, z nich sedem sa vykoľajilo, spresnil Abrams.

Amtrak spolupracoval s miestnymi úradmi pri prevoze ranených do nemocnice a pri bezpečnej evakuácii všetkých ostatných pasažierov.

Fotografie na sociálnych sieťach zachytávali niekoľko vozňov prevrátených na boku. A tiež desiatky ľudí, stojacich alebo sediacich pri trati, niektorí mali batožinu.

Na záberoch bolo vidieť slnečnú oblohu a vyzeralo to tak, že nehoda sa stala na rovnom úseku trate.

Football news:

Ajax fans set off fireworks at the stadium at the match with Borussia
Guardiola on coronavirus: I am vaccinated, I trust doctors and scientists. We see how many deaths there are in England
Griezmann caught up with Giroud in goals in the Champions League (35) and shares 5th place with him among the French
In Amsterdam, fireworks are not only on the field, but also in the stands. The public relations of Ajax and Borussia fans
Mbappe has 46 (28+18) points on the goal+pass system in 48 games in the Champions League
Atletico conceded twice before the 15th minute for the first time under Simeon
Guardiola pro 5-1 with Brugge: One of Man City's best games in European competitions