Slovakia

Vlhová nesklamala, ale už nie je líderkou. Zosadila ju Gutová

Po odjazdení najlepšej dvadsiatky strácala na vtedajšiu líderku Laru Gutovú-Behramiovú 1,12 sekundy. Druhá bola Ramona Siebenhoferová s mankom 0,02 sekundy, tretiu priečku držala Corinne Suterová (+ 0,26).

„Petra neurobila výraznejśiu chybu. Snažila sa ísť agresívne a vyšlo jej to,“ povedala v RTVS Veronika Velez-Zuzulová.

Gutová-Behramiová si do celkového hodnotenia pripísala sto bodov a je novou líderkou Svetového pohára. Po 98 dňoch vystriedala Vlhovú, ktorá si vďaka deviatej priečke pripísala do celkového poradia 29 bodov.

Dvadsaťpäťročná Liptáčka na Švajčiarku momentálne stráca 29 bodov. (1047 bodov, respektíve 1021).

Vlhová sa vydala na trať v stredisku Val di Fassa ako 19. v poradí. Na mieste, kde sa v rámci Svetového pohára jazdilo premiérovo, predviedla na náročnej a rýchlej trati nesklamala. Dosiahla maximálnu rýchlosť 123,69 kilometrov za hodinu.

Pre Vlhovú to bol šiesty zjazd v sezóne. Po 26. a 33. mieste vo Val d’Isère prišla séria solídnych výsledko v St. Antone (dvanásta) a Crans-Montane (štvrtá a siedma).

Do konca sezóny zostáva desať pretekov a súboj o post kráľovnej alpských svahov sa zúžil na dve lyžiarky – Vlhovú a Gutovú-Nehramiovú.

„Vidím to na súboj o veľký glóbus medzi Petrou a Larou. Michelle Gisinová neukázala takú mentálnu silu, ako som si myslela,“ zamyslela sa Velez-Zuzulová.

Najbližšie preteky absolvuje Vlhová už zajtra. Od 11.00 ju čaká druhý zjazd. Víkend uzatvorí nedeľňajším superobrovským slalomom (11.00).

Football news:

Contrast before the whistle in Prague: Slavia players lined up in front of a kneeling Arsenal
Unai Emery: I am used to matches against my former clubs, so the games with Arsenal are not something new
I drink beer, champagne, red wine. I eat cheese and caviar. Figo about watching football
Figo about Messi and Ronaldo: Truffles with caviar is difficult to compare
Pogba on the substitution at half-time: They tried to provoke me for the 2nd yellow card. The coach decided that it would be better if I left the field before the red
Ole Gunnar Solskjaer: Manchester United are in for a real European battle with Roma. We are good against the Italians
Mikel Arteta: An important victory at a crucial moment, but it will be difficult for Arsenal. Emery is the most successful coach in the history of the Europa League