Slovakia
This article was added by the user Anna. TheWorldNews is not responsible for the content of the platform.

Vyberáme policové regály – niekoľko tipov a inšpirácií

Regálový systém môžete umiestniť prakticky kdekoľvek. Využijete ho v obývačke, kuchyni, či v špajzi. Vaše ratolesti zasa ocenia regál ako alternatívu knižnice, alebo úložného priestoru na školské pomôcky. Muži ich využijú v dielni, garáži a v pivnici. Vďaka regálom môžeme uskladniť akýkoľvek materiál. Ešte pred výberom by ste mali zohľadniť dva základné faktory: čo chcete uskladniť a na akom mieste. Zodpovedanie týchto dvoch bodov totiž určí, z akého materiálu by mal byť regál vyrobený. Ponuka je pomerne široká, preto si viete vybrať ten pravý druh materiálu pre váš interiér alebo exteriér. S umiestnením regála súvisia aj jeho rozmery (výška, šírka, hĺbka), farba a celkový dizajn. Dôležitá je aj nosnosť regálového systému. Pred návštevou obchodu si poriadne premyslite, aký typ regála potrebujete, čo na ňom budete skladovať a kde ho umiestnite.

Dôležitý je výber správneho materiálu

Aj policový regál môžeme vnímať ako kus nábytku, dotvárajúci vnútorný interiér domu alebo úžitkové priestory. Napr. regál v obývačke musí byť nie len praktický, ale aj štýlový a v zaujímavom dizajne. Pri otázke vzhľadu vám mnoho napovie materiál, z ktorého je regál vyrobený.

kovové regály s drevotrieskovými policami – sú optimálnym riešením skladovania, v závislosti od pomeru ceny a úžitkovej hodnoty. Majú univerzálne využitie
kovové regály s lamino policami – vyznačujú sa vyššou kvalitou. Vhodné do priestorov s vyššími nárokmi na hygienu, napr. školské kuchyne, obchody s potravinami, špajze, či ordinácie u lekára
kovové regály s kovovými policami – majú široké uplatnenie v priestoroch, v ktorých sa nekladie dôraz na čistotu a vlhkosť prostredia. Sú vhodné do garáže, dielne, či výrobných priestorov

Pred výberom policového regála nezabudnite na…

Skôr než sa rozbehnete do obchodu, či navštívite internetový eshop, nezabudnite na zopár dôležitých detailov. Hoci výber regála nepatrí k náročným úlohám, vyžaduje si predsa len vašu pozornosť. V prvom rade myslite na veľkosť a rozmery. Môžete si vybrať medzi presne stanovenými rozmermi a variabilitou, vždy záleží aj od priestorových možností vášho príbytku. Na trhu sú dostupné zložené regály s presne stanovenými rozmermi a bez možnosti akejkoľvek zmeny v počte a usporiadaní políc. Taktiež však regále variabilné, pri ktorých si zasa diktujete podobu vy a môžete s ňou aj ľubovoľne narábať. Typom variabilných regálov sú nástenné.

Pozrite si policové regály v týchto e-shopoch:

Ďalším kritériom je spôsob montáže. Šikovný domáci majster s tým zaiste nebude mať žiadne problémy, vezme do rúk potrebné náradie a s pomocou skrutiek regál jednoducho zmontuje. Ešte náročnejšia je montáž nástenných regálov. Existujú aj regály , ktoré zložíte bez použitia jedinej skrutky. Jednotlivé časti do seba len zacvaknete a váš vysnívaný policový regál je na svete.

Podľa toho, čo budete na regál odkladať je potrebné zvoliť primeranú nosnosť políc. A opäť sa vraciame ku konštrukcii a materiálu, pretože každý materiál unesie inú záťaž. Ako vidíte pri regáloch doslova všetko so všetkým súvisí. Nosnosť políc nájdete v rozmedzí od 25 až do 500 kilogramov. Pod každú policu sa ešte umiestňujú tzv. výstuhy, aby sa jej nosnosť zvýšila a upevnila. Kovové regály toho vydržia spravidla najviac. Nech už si však vyberiete akýkoľvek typ policového regála, dôležité je jeho praktické a funkčné využitie vo vašej domácnosti.

Pozrite si fotogalériu k článku TU

V tejto súvislosti by vás mohlo zaujímať