Slovakia

Vyberáte si novú kuchyňu? Nezabudnite na celú svoju rodinu

V práci strávime v priemere 34 rokov nášho života. Rovnako náročná bude na čas aj kuchyňa, v ktorej prežijeme jeho ďalšiu významnú časť.

Bratislava 18. júna (OTS) - Je to miesto varenia, stravovania, ale aj priestor na rodinné rozhovory alebo priateľské dohovory. Správny výber kuchyne je preto veľmi dôležitá vec.

Poďte sa spolu s nami pozrieť na tie najdôležitejšie kritériá, ktoré vám v kuchyni správnu atmosféru a pohodlie vytvoria. Nezabudnite ale pritom na celú svoju rodinu, pretože každý jeden člen domácnosti predsa využíva kuchyňu.

Nepodceňujte materiál


Keď uvažujete o tom, ktorý materiál si vybrať, nezabudnite, že každá kuchyňa sa skladá z rámov, fasád a dosiek. Rám, ako základ celého systému, musí byť odolný, a preto je lepšie si ho objednať z kvalitného dreva.

Ak ste si ale na nákup doposiaľ alokovali len menšie množstvo peňazí, nemusíte mať obavy, pretože moderná kuchyňa je v tých najlepších obchodoch dostupná za prijateľnú cenu a s vysokou hustotou a dobrou odolnosťou použitých materiálov.

Nezabudnite na rozmery


Osobitná pozornosť by sa mala venovať voľnému priestoru medzi dvoma protiľahlými stenami, v ktorých bude kuchyňa umiestnená. Je tiež dôležité poznať aj výšku miestnosti, ako aj iné špecifické rozmery, ktoré uspokoja všetky vaše zámery a využitie kuchyne.

V špecifickom priestore si môžete inštalovať kuchyňu na mieru, prípadne si vybrať v obchode súpravy, ktoré sa dajú originálne rozmiestniť a rozložiť podľa potrieb do najmenšieho dielu.

Dôležitá je správna dispozícia


Okrem rozmerov je dôležitý aj tvar a rozmiestnenie kuchyne. Môže byť rovná, rohová, v tvare U, v dvoch líniách alebo mať iný typ usporiadania. Rozmiestnenie však závisí aj od individuálnych preferencií, účelu a veľkosti miestnosti. Nikdy však nezabudnite na základné pravidlo „trojuholníka“, ktorý tvorí chladnička, drez a varná zóna.

Myslite na dostatočný úložný priestor a členov rodiny


Po rozhodnutí o veľkosti, usporiadaní a materiáloch novej kuchyne by ste si mali na záver vybrať do nej aj rôzne zásuvky, skrinky, vitríny, police a ďalšie dôležité úložné systémy. Skrinky by mali byť vybavené toľkými policami, medzi ktorými môžete umiestniť všetko, čo potrebujete nielen vy, ale aj ostatní členovia vašej rodiny. A pokiaľ na nič z nášho zoznamu nezabudnete, kuchyňu si k dokonalosti a spokojnosti všetkých určite rýchlo zariadite.

Football news:

Paul Pogba: Winning the Europa League and the FA Cup are two of Manchester United's goals for this season
Manchester United's first ever Premier League win 4 consecutive games with a difference at least 3 goals
Brunu has scored 7 (4+3) points in his last 3 games for Manchester United
UEFA postponed the introduction of var in the group stage of the Europa League until the 2021/22 season
Mourinho on the match with Bournemouth: Everyone knows that there was a penalty in favor of Tottenham. Everything
Pogba scored for Manchester United for the first time in the season
Schmeichel on Manchester United's penalty against Aston Villa: there was no Foul. VAR remains a laughing stock