Slovakia

Výstava osvetového strediska v Nitre sa bude venovať divadelníctvu

Výstavou si KOS okrem aktuálneho Roka slovenského divadla pripomenie aj storočnicu Slovenského národného divadla a 190. výročie uvedenia prvého ochotníckeho predstavenia na území Slovenska.

Nitra 23. mája (TASR) – Krajské osvetové stredisko (KOS) pripravuje na jeseň výstavu, ktorá predstaví rozvoj divadelníctva v okresoch Nitra, Šaľa a Zlaté Moravce. Konať sa bude v októbri a novembri nielen v KOS, ale aj vo vybraných kultúrnych domoch Nitrianskeho kraja.

Výstavou si KOS okrem aktuálneho Roka slovenského divadla pripomenie aj storočnicu Slovenského národného divadla a 190. výročie uvedenia prvého ochotníckeho predstavenia na území Slovenska. „Budú na nej prezentované fotografie z divadelných predstavení, ktoré sa hrali v slovenskom i maďarskom jazyku od roku 1920 do roku 1999,“ informovali organizátori.

Zároveň vyzvali ochotníkov, divadelných pamätníkov a kultúrnych pracovníkov v obciach, aby výstavu obohatili fotografiami zo svojich kroník a zbierok. „Divadelné fotky je možné poslať do KOS v Nitre mailom alebo MMS v čo najlepšej kvalite. Je potrebné označiť rok, kedy sa hralo predstavenie, jeho názov a meno divadelného súboru a obce, prípadne aj príbeh, ktorý sa viaže k fotografii alebo k divadlu,“ oznámilo KOS.

Football news:

Mourinho on the NPL restart: the Players in Germany are already giving the world what they love, but we are not. We want to play
Lillian Thuram: my Classmates made me believe that being white is better. These were 9-year-old children
Manchester United are ready to raise the salary of England U20 midfielder Gomez to 1.5 million pounds. They are Interested in Barcelona and Chelsea
Tula Arsenal confirmed the hire Lisova and Lomovichi to the end of the season
Lautaro's compensation will only be valid from July 1 to 15. Barcelona must pay 111 million euros in one tranche
Florentin pogba signed a 3-year contract with Sochaux
Troy Deeney: People wrote about my son: I Hope he gets the coronavirus. This is the hardest part