Slovakia

WHO verí, že Tokio môže zorganizovať bezpečné olympijské hry

Vo štvrtok zaznamenali v japonskej metropole 591 nových prípadov koronavírusu. Testovalo sa však menej, keďže v krajine bol Zlatý týždeň, počas ktorého Japonci slávia viacero sviatkov.

Ženeva 7. mája (TASR) – Svetová zdravotnícka organizácia verí, že sa olympijské hry v Tokiu uskutočnia aj napriek pretrvávajúcej pandémii koronavírusu. Organizátorom v japonskom Tokiu nebude dávať odporúčania pre maximálny počet návštevníkov, ten má závisieť od aktuálneho vývoja situácie.

„Videli sme, že viacero športových podujatí a ligových súťaží prebiehalo v uplynulých šiestich mesiacoch bez prítomnosti divákov bezpečne. Sme presvedčení, že MOV, hostiteľské mesto a japonská vláda dokážu robiť správne rozhodnutia a zvládnu možné riziká," povedal podľa DPA koordinátor núdzovej pomoci WHO Mike Ryan.

Tretí mimoriadny stav v súvislosti s pandémiou koronavírusu potrvá v Tokiu minimálne do konca mája. Necelé tri mesiace pred olympijskými hrami (23. júla až 8. augusta) ho vláda predĺžila, pred piatkovým rozhodnutím platil len do 11. mája.

Vo štvrtok zaznamenali v japonskej metropole 591 nových prípadov koronavírusu. Testovalo sa však menej, keďže v krajine bol Zlatý týždeň, počas ktorého Japonci slávia viacero sviatkov. „Predĺženie mimoriadneho stavu je nutné," zdôraznila guvernérka Tokia Juriko Koikeová.

Football news:

Southgate on Phillips: Gives a slim midfield and allows you to play effectively in the attack of the four
Christian Eriksen: I won't give up. I want to understand what happened to me
Zinchenko about 2:3 with the Netherlands: It hurts to miss in the last minutes, but this is football
Dumfries about 3:2 with Ukraine: The most beautiful goal of my career, but not my best game
I saw the best Euro match with my own eyes. Ukraine respect for the character, the Netherlands-for the power and class
My mother didn't eat in the evenings because she left everything to us. New England star Calvin Phillips
Wijnaldum celebrated a goal for Ukraine in the style of van Dijk. He has already done so-constantly supports a friend