Slovakia
This article was added by the user . TheWorldNews is not responsible for the content of the platform.

Za odmietaním očkovania je u mnohých politický postoj, hovorí zástupca zamestnávateľov Hošták

Nedozvedeli ste sa všetko?

Digitálne predplatné

Získajte prístup ku kompletnému obsahu

KÚPIŤ

Už máte predplatné?
Prihláste sa

V zamestnaniach už funguje OTP režim a zamestnanci sa musia pravidelne testovať. Zamestnávatelia však pred zvedením testov kritizovali, že pravidlá sú nejasné a majú veľa otázok. Tajomník Republikovej únie zamestnávateľov Martin Hošták pripomína, že ich kritika smerovala aj k rýchlemu prijímaniu opatrení, ktoré sa stále menia.

„Dnes už poznáme pravidlá, už sú zverejnené aj postupy a manuály na to, ako majú jednotliví zamestnávatelia postupovať v prípade kontroly zamestnancov a potom aj postupy v prípade realizácie testovania zamestnancov,“ povedal v rozhovore pre HNtelevíziu.

Zo začiatku bolo otázne aj to, kto bude testy uhrádzať. Nakoniec testovanie bude preplácať štát, no zamestnávatelia sa musia vysporiadať s nákladmi na organizáciu. „Podarilo sa nám vyrokovať s vládou a dosiahnuť istú kompenzáciu. Preplácajú sa ceny testov do výšky päť eur a plus úhrada za organizáciu, tá je do výšky jedného eura na zamestnanca,“ zdôraznil.

Testovanie je náročné, no funguje

Testovanie je problematické najmä vo firmách s menším počtom zamestnancov, kde musí byť na tento úkon vyčlenený jeden pracovník. Testovanie podľa Hoštáka aj napriek tomu vo firmách funguje a pravidlá dodržiavajú.

Tento článok je určený iba pre predplatiteľov.
Zostáva vám 68% na dočítanie.