Slovakia

Záchranky a nemocnice sa môžu uchádzať o sumu vo výške 28 miliónov eur

Pre poskytovateľov zdravotnej starostlivosti je určená druhá výzva vo výške piatich miliónov eur.

Bratislava 14. júna (TASR) – Nemocnice v regiónoch a ambulancie záchrannej zdravotnej služby sa môžu v rámci dvoch výziev uchádzať o 28 miliónov eur z Integrovaného regionálneho operačného programu (IROP). Určené budú napríklad na špeciálne sanitky či zdravotné vybavenie. TASR o tom v pondelok informoval Andrej Ďuríček poverený vedením tlačového oddelenia Ministerstva investícií, regionálneho rozvoja a informatizácie (MIRRI) SR.

Ministerka investícií Veronika Remišová (Za ľudí) očakáva, že nemocnice a zdravotnícke zariadenia sa vďaka tejto pomoci lepšie vyrovnajú s následkami doterajšieho priebehu pandémie a vďaka modernizácii vybavenia a nákupu špeciálnych ochranných pomôcok sa Slovensko lepšie pripraví aj na prípadnú tretiu vlnu.

"Hoci pandémia v uplynulých týždňoch výrazne ustúpila, ešte ani zďaleka nemáme vyhraté a musíme byť pripravení na všetky možné scenáre, a to nielen v oblasti zdravotníctva," uviedla.

Zámerom výzvy pre ambulancie záchrannej služby vo výške 23 miliónov eur je zamedziť šíreniu ochorenia pri prevoze pacientov s ochorením COVID-19. Oprávnenými žiadateľmi sú podľa MIRRI Operačné stredisko záchrannej zdravotnej služby SR a ďalší poskytovatelia záchrannej zdravotnej starostlivosti.

Tí sa môžu uchádzať o financie na nákup špeciálnych vozidiel s vlastnou riadenou ventiláciou, na ďalšie prístrojové vybavenie sanitiek a tiež na nákup ochranných pomôcok pre pracovníkov. Projekty môžu predkladať žiadatelia z celého Slovenska vrátane Bratislavského samosprávneho kraja (BSK).

Ako ďalej rezort investícií informoval, pre poskytovateľov zdravotnej starostlivosti je určená druhá výzva vo výške piatich miliónov eur. Tá je určená pre zdravotných poskytovateľov, ktorých zriaďovateľom je štát, samospráva, nezisková organizácia alebo právnická osoba z celého Slovenska vrátane BSK.

Vyhlasovateľom obidvoch nových výziev je Ministerstvo zdravotníctva SR.

Football news:

Juventus does not want to extend the contract with Ronaldo because of the high salary. But this summer he will not leave
Khramtsov's gold is heroism: he fought at the Games with a broken arm. Victory of Maxim-in memory of mom
Kepa on the conflict with Sarri in the League Cup final: This is a huge misunderstanding. I didn't have an injury, I just wanted to buy time and help the team
Manchester United has agreed the transfer of Varane with Real Madrid for 41 million pounds, including bonuses
Newcastle want to sign Tuanzebe. Defender will leave Manchester United due to Varane's transfer
Former Juventus player Giovinco is close to moving to PAOK
Kepa pro Premier League: The hardest league for goalkeepers. But I quickly adapted