Slovakia

Zdravotníci v Česku za boj proti pandémii získajú odmeny

Ilustračná snímka. Foto: TASR/AP

České ministerstvo zdravotníctva spustilo dotačný program, v rámci ktorého rozdelí medzi poskytovateľov lôžkovej starostlivosti približne 11 miliárd korún.

Praha 6. augusta (TASR) – Zamestnanci nemocníc a pracovníci zariadení sociálnych služieb, ktorí pracovali v rizikovom prostredí v dôsledku pandémie nového koronavírusu, budú mať nárok na mimoriadne finančné odmeny. České ministerstvo zdravotníctva spustilo dotačný program, v rámci ktorého rozdelí medzi poskytovateľov lôžkovej starostlivosti približne 11 miliárd korún. Informovala o tom vo štvrtok televízia ČT24.

O dotácie na mimoriadne odmeny môžu zariadenia žiadať do 5. septembra. Každý zdravotník tak dostane zhruba 25 tisíc korún. Pracovníci v administratíve, údržbári alebo upratovačky by mali získať za obdobie od marca do konca mája odmenu vo výške do 10 tisíc korún.

Odmena bude vypočítaná na základe počtu odpracovaných hodín v danom období, a to nielen v prípade zamestnancov pracujúcich na hlavný pracovný pomer, ale aj v prípade osôb pracujúcich na dohodu s čiastočným úväzkom. Na mimoriadnu odmenu majú nárok aj zamestnanci, ktorí v danom období pracovali u poskytovateľa lôžkovej starostlivosti, ale pracovný pomer alebo prácu dohodou už ukončili.

Football news:

The rebuilding of the Union stadium by fans is a Berlin legend. Helped other people's fans, worked on December 30 in the cold, the watchman was 80 years old
Candreva moved to Sampdoria. He was presented with a video where he serves Cuagliarella in a restaurant
Aouar agreed to move to Arsenal (Telefoot)
Akhmat will sign Russian midfielder Montpellier Aduev
Juventus are set to sign Chiesa. To do this, the club wants to part with Khedira, Bernardeschi and Douglas Costa
Mido: I'm waiting for Koeman's reaction to Messi's words. He insisted on my departure when I spoke about Ajax
Suarez took number 9 at Atletico. It belonged to Morata