Slovakia

Zdravotnícki poradcovia v USA na stretnutí rozhodnú o postupe očkovania vakcínou proti koronavírusu

Pracovná skupina americkej vlády pozostávajúca z poradcov v oblasti zdravotníctva sa v utorok stretne, aby prediskutovala postup očkovania na území Spojených štátov po schválení vakcíny proti koronavírusu.

Odborníci navrhujú, aby sa očkovacia látka prednostne podávala zdravotníckym pracovníkom. Vysokú prioritu by mali mať aj pracovníci v kľúčových priemyselných odvetviach, ľudia so zdravotnými problémami a osoby staršie ako 65 rokov.

Spoločnosť Pfizer a jej nemecký partner BioNTech už požiadali americký Úrad pre kontrolu potravín a liekov (FDA). Ako pred niekoľkými dňami uviedol šéf amerického programu vakcinácie proti ochoreniu COVID-19 Moncef Slaoui, proces očkovania by mohli spustiť 12. decembra.

Firma Pfizer a jej nemecký partner, výrobca liekov liekov BioNTech, nedávno uviedli, že účinnosť ich spoločne vyvíjanej vakcíny pri prevencii stredného až ťažkého priebehu ochorenia COVID-19 je pravdepodobne 95-percentná. Poradný výbor FDA posúdi ich žiadosť 10. decembra.

Football news:

Mandzukic on Milan and Zlatan: It is important to instill fear in your opponents. We have a lot of experience
The football Association of the Czech Republic said that Bican 821 scored a goal. Ronaldo has 760
The youngster is Interested in Arsenal lease. He decides together with his family
Against Barcelona in the Cup - a small Catalan club that has already knocked out Atletico. Here we picked up and launched the career of Alba
Aguero has contracted the coronavirus
Pogba on the 1st place in the Premier League: Manchester United is still far from the trophy. This is not enough
Rebic and Krunic recovered from covid, Theo has a false positive test