Slovakia

Žirková ide k mužom, v Lučenci bude asistentka trénera

Nedávno pritom 40-ročná Žirková uvažovala o konci kariéry pod deravými košmi.

Lučenec 5. augusta (TASR) – Basketbalový klub BKM Lučenec získal zaujímavú posilu. Svoj realizačný tím doplnil o bývalú slovenskú reprezentantku Zuaznu Žirkovú, ktorá bude pôsobiť na poste asistentky trénera.

Nedávno pritom 40-ročná Žirková uvažovala o konci kariéry pod deravými košmi. Podľa jej slov totiž nie je istá budúcnosť Young Angels Košice a svoju misiu pri reprezentačnom tíme dievčat do 18 rokov nemohla realizovať, keďže boli zrušené všetky tohtoročné mládežnícke európske šampionáty. Napokon však zakotvila v mužskom basketbale, keď bude v Lučenci asistovať Petrovi Jankovičovi, ktorý ju v Košiciach viedol ešte ako hráčku a v reprezentačnom tíme do 16 rokov bola pred dvoma rokmi jeho asistentka.

„Touto myšlienkou som sa začala zaoberať už dlhší čas. Mám rada nové výzvy a musím povedať, že sa na novú skúsenosť medzi mužmi teším. Určite im nedám nič zadarmo. Verím, že rýchlo pochopia, že tak ako oni vedia byť prínosom, tak pochopia môj prínos pre nich. Určite zostanem aj pri mládeži dievčat, lebo najväčšia motivácia pre mňa je spätná väzba v podobe úsmevu a nadšenia z tréningov," citoval Žirkovú portál basketliga.sk.

Football news:

Ole Gunnar Solskjaer: De Gea saved us for years, Henderson did the same today. Lingard played well
The semed said goodbye to Barcelona: Thank you for the opportunity to realize the dream. Eternally grateful
Juve have leased Morata from Atletico for 10 million euros with the right to buy out for 45 million
Barcelona and Atletico have agreed a move for Suarez (Fabrizio Romano)
At the 1950 world Cup, Amateurs from the United States beat England. The coach of the Americans compared their players to sheep, and the author of the winning goal went missing
Dan Henderson made his debut for Manchester United at the age of 23. He made 141 appearances on loan
Shaka Hyslop: Many black players do not see the point in coaching courses, believing that they will not be called for an Interview