Turkey

10 yıl sonra İranlı baba-kız İstanbul’da kavuştu

İranlı Farshid Fathi’yi (42) ailesinden ayıran süreç, 2010’da İran'da cezaevine girmesiyle başladı. Fathi, ‘rejimin güvenliğine karşı eylem’ suçlamasıyla Tahran'daki bir cezaevinde 5 yıl hapis yatarken, kendisinden boşanan eşi ise 2 çocuğu ile birlikte Kanada'ya yerleşti. 2016 yılında serbest kaldıktan sonra Türkiye’ye gelerek, Antalya'ya yerleşen İranlı pastör (Hıristiyan din adamı) Fathi, kızı Rosanna ve oğlu Bardia’dan ayrı kaldı. Yıllarca çocuklarının izini süren, bulduktan sonra da ancak internet ve telefon ile iletişim kurabilen İranlı baba, 10 yıl aradan sonra hasretini çektiği kızı Rosanna’ya İstanbul Havalimanı'nda kavuştu.

10 yıl sonra İranlı baba-kız İstanbul’da kavuştu

SARILIP AĞLADILAR

Kanada’dan gelen kızını karşılamak için saatler öncesinden İstanbul Havalimanı’nda bulunan baba Fathi, çok heyecanlıydı. İranlı baba, adının baş harfi ile kalp şeklinde olan bir balon ile kızını karşılayarak ona sürpriz yaptı. Baba ve kızının yıllar sonraki karşılaşmasında duygusal anlar yaşandı. Birbirlerine uzun süre sarılan baba ve kızı gözyaşına boğuldu.

‘İÇİM İÇİME SIĞMIYOR’

10 yıl sonra kızı Rosanna'ya kavuşmanın mutluluğunu yaşayan Farshid Fathi’nin ilk sözü, “İnanılmaz” oldu. Rosanna’yı en son 3 bin 670 gün önce gördüğünü belirten Fathi, “En son gördüğümde 7 yaşındaydı. Şimdi de gördüğünüz gibi 17 yaşında ve çok güzel bir kız olmuş. İnanın içim içime sığmıyor. Herkese çok teşekkür ederim” diye konuştu.

“Türkiye benim ikinci vatanım” diyen Farshid Fathi, “Türkiye’yi çok seviyorum. 5 yıldır Antalya’da yaşıyorum. Kızımı gördüğüm için şu an çok mutluyum” dedi. Fathi, en son 2 yaşındayken gördüğü oğlu Bardia’ya da yakında kavuşacağını, birkaç ay sonra oğlunun Türkiye’ye geleceğini söyledi. Kızı Rosanna ise “Ne söyleyeceğimi bilemiyorum. Mutluluktan içim içime sığmıyor. Birçok duyguyu bir arada hissediyorum. Neredeyse 11 sene oldu. Beraber ilk kez bu şekilde vakit geçireceğiz. Birbirimizi tanımaya çalışacağız” diye konuştu.

TÜRKİYE’Yİ GEZECEKLER

Taksiye binerek konaklayacakları otele giden baba ve kızı, birkaç günü İstanbul’da geçirdikten sonra Antalya’ya gidecek. Burada bir süre kaldıktan sonra Farshid Fathi ve kızı Rosanna, başta Kapadokya ve Efes Antik Kenti olmak üzere Türkiye’nin tarihi ve turistik yerlerini kapsayan bir tura çıkacak.

Football news:

Cavani has returned to training and is likely to play against Crystal Palace
Fabio Capello, Juventus played Rugby against the Port. Only Ronaldo and Chiesa can make a difference in this squad
Neymar: I posted how I was recovering from my injury, and I didn't get any messages saying, Wow, what a professional. No
Ole Gunnar Solscher: The work of the judges is very difficult and without additional pressure. We have to make their decisions
Joan Laporta: I'm sure Messi won't stay at Barca if I don't win the election. He gives the club 30% of revenue
Trent had idolized Gerrard since he was a kid, and he was in a fairy tale: he got Steven's care and the captain's armband. The story of a great relationship
Hazard's recovery from the injury is delayed. He probably won't play against Atletico on March 7