Turkey

15 Temmuz şehidi Kübra'nın hatırası evinde yaşatılıyor

15 Temmuz şehidi Kübranın hatırası evinde yaşatılıyor

FETÖ/PDY'nin 15 Temmuz 2016'daki darbe girişiminde bombalanan Ankara Gölbaşı’ndaki Polis Özel Harekat Daire Başkanlığı'nda Komiser Yardımcısı Kübra Doğanay da şehit oldu. Şehit Doğanay'ın Kayseri'de yaşayan annesi Hikmet ve babası Harun Doğanay, kızlarının hatırasını evde yaşatıyor. Doğanay çifti, evin bir odasını şehit kızlarının fotoğrafları, plaketleri, ödülleri ve diğer kişisel eşyalarıyla donattı. 3 çocuklarından 1'ini kaybeden Doğanay çifti, darbe girişiminin yıl dönümünde aynı acıyı tekrar yaşadı.

'ÇOK GURURLUYUM'

Baba Harun Doğanay, 4 yılın kendileri için çok zor geçtiğini; ancak devletin kendilerini hiç yalnız bırakmadığını söyledi. Harun Doğanay, "Devletimizden Allah razı olsun. Bizi hiç yalnız bırakmıyorlar. Arkamızda birilerinin olduğunu hissediyoruz. Kübra'nın hatıralarını evde yaşatıyoruz. Bize kızım ilk şehit olduğunda 'resimlerini eve koymayın, dayanamazsınız' dediler; ancak biz bu odaya girdiğimizde çok mutlu oluyoruz. Allah kimseye evlat acısı vermesin. Çok zor. Allah'ım bizlere de o makamları nasip etsin. Biz artık böyle yaşamayı öğreneceğiz. Allah'ıma çok şükür ki kızım vatan haini olarak ortaya çıkmadı. O yüzden çok gururluyum" diye konuştu.

'ODAYA GİRDİĞİMDE MUTLU OLUYORUM'

Anne Hikmet Doğanay ise, "Biz duruma halen inanamıyoruz. Yani inanmak da istemiyoruz. Bu bize hem acı hem hüzün hem de mutluluk veriyor. Hepsini bir arada yaşıyoruz. Bu Rabbimden geldi, yapacak bir şey yok. Kübra'nın hatıralarını evde yaşatmaya çalışıyoruz. Ben bu odaya girdiğimde mutlu oluyorum. Her sabah bu odaya girdiğimde kızımla konuşurum. Zaten onların yanımızda olduğunu hissediyoruz. Rabbime şükürler olsun ki şehitler ölmez" ifadesini kullandı.

Football news:

Real can sell Hames to Atletico for 10-15 million euros (El Golazo de Gol)
Henrik Larsson on racism: I hope that we will be able to eradicate this huge problem. Evil will never overcome good
Manchester City wants to buy 5 more players this summer. The club is Interested in Lautaro and Felix
West ham midfielder Antonio is the best player in the Premier League in July. He scored 8 goals in 7 matches
Brih is scheduled for the Manchester City – Real Madrid match. Zweier will judge the Juventus-Lyon game
Fulham returned to the Premier League, earned 135 million pounds and destroyed the fairytale of Brentford. Everything was decided by the trick of the defender and a stupid mistake of the goalkeeper
Fabinho: this Liverpool will be remembered forever. The title in the Premier League is special, because we had to wait so long