Turkey

65 yaş üstü ve 20 yaş altı sokağa çıkma izni ne zaman, hangi gün ve saat kaçta? 20 yaş altı ve 65 yaş üstü sokağa çıkma yasağı ne zaman kalkacak?

65 yaş üstü ve 20 yaş altı sokağa çıkma izni ne zaman, hangi gün ve kaç saat sorularının yanıtları, son günlerin en çok araştırılanları arasında dikkat çekiyor. Herkesin bildiği üzere, koronavirüsü önlemleri kapsamında 20 yaş altı ve 65 yaş üstü vatandaşların sokağa çıkma yasağı kısıtlaması devam ediyor. Bunun yanında, 0-14 yaş arası çocuklara, 15-20 yaş grubu gençlere ve 65 yaş üstü yaşlılara belirli gün ve saatlerde sokağa çıkma izni getirildi. İlk etap uygulamalar geçtiğimiz hafta tamamlandı. Cumhurbaşkanı Erdoğan, Kabine Toplantısı'nın ardından bu yaş aralığındaki kişilerin yeni haftada dışarı çıkabileceği saatleri duyurdu. Peki, 65 yaş üstü ve 20 yaş altı sokağa çıkma izni ne zaman, hangi gün ve saat kaçta? 20 yaş altı ve 65 yaş üstü sokağa çıkma yasağı ne zaman bitiyor, hangi tarihte kalkacak? İşte, tüm bu merak edilenler ve son dakika gelişmeleri...

Son dakika haberleri... Koronavirüsü ile mücadele kapsamında uygulanan 20 yaş altı ve 65 yaş üstü vatandaşlara sokağa çıkma yasağı kısıtlaması devam ediyor. Gündelik hayatta normalleşmenin başlaması ile beraber kademeli olarak bu sokağa çıkma yasağı kısıtlaması da esnetilmeye başlandı. Öyle ki, belirli gün ve saat aralıklarında 0-14 yaş çocuklar, 15-20 yaş gençler ve 65 yaş üstü yaşlı vatandaşların sokağa çıkabiliyor. Bu uygulamanın ilk etabı geçtiğimiz hafta tamamlandı. 65 yaş üzeri yaşlı vatandaşlar, kendilerine tanınan zaman diliminde sosyal mesafeye uymak koşulu ile sokağa çıkabildiler. Ardından ise 0-14 yaş arası çocuklar ve 15-20 yaş grubu gençler de kendilerine tanınan sokağa çıkma izni saatleri arasında dışarı çıktılar.

20 YAŞ ALTI SOKAĞA ÇIKMA İZNİ HANGİ GÜN, YASAĞI NE ZAMAN BİTİYOR?

Gençlere ve çocuklara getirilen bu hakkın ardından '20 yaş altı sokağa çıkma izni ne zaman, hangi gün ve saat kaçta?' sorularının yanıtı araştırılıyor. Başkan Erdoğan, 18 Mayıs'ta gerçekleştirilen Kabine Toplantısı'nın ardından0-14 yaş çocuklar ve 15-20 yaş altı gençler için sokağa çıkma izni günleri ve saatleri duyuruldu. Zira, devletin belirlediği saatler arasında sokağa çıkılması gerekiyor. Aksi takdirde, sokağa çıkma yasağı izni olmayanlara cezai yaptırım uygulanıyor.

65 YAŞ ÜSTÜ SOKAĞA ÇIKMA İZNİ HANGİ GÜN, YASAĞI NE ZAMAN BİTİYOR?

Sekizinci kez dijital ortamda gerçekleşecek olan Kabine Toplantısı'nın ardından yaşlılara yönelik dışarı çıkma izni saatleri de açıklandı. Peki, 20 yaş altı ve 65 yaş üstü sokağa çıkma yasağı ne zaman bitiyor, hangi tarihte kalkacak? 65 yaş üstü ve 20 yaş altı sokağa çıkma izni ne zaman, hangi gün ve kaç saat?

İşte, tüm bu soruların yanıtları;

Football news:

Griezmann scored in La Liga for the first time since February with a pass from Messi
Suarez came out on the 3rd place in the list of the best Barca Goalscorers in history
Guardiola lost 3 away games in a row in the League for the first time in his career
About Lautaro Marotta: He has not shown the slightest desire to leave
Conte on 1:2 with Bologna: Inter's Level is much lower than expected
Jurgen Klopp: Liverpool need three points, not a record. You can't break a record if you think about it all the time
Klopp on 2-0 with Aston Villa: Liverpool are successful because they win difficult matches