Turkey

ABB’den buz çözücü solüsyon üretimi

Ankara Büyükşehir Belediyesi (ABB), çevre dostu buz çözücü solüsyon üretti.

Belediye iştiraklerinden BelPLAS tarafından 6 aylık AR-GE çalışması sonrası üretilen solüsyon, kış aylarında kar ve buzlanmalarda yol ile kaldırımlarda kullanılacak. Solüsyondan günlük 10 tona kadar üretim yapılabilecek. Buz çözücü solüsyon üreten firmalara göre daha az maliyetle üretim gerçekleştirdiklerini belirten BelPLAS AR-GE Sorumlusu Özgün Kırdar, ürettikleri solüsyonun, asfalt, kaldırım ve araçlara zarar vermediğini söyledi. Kırdar, “8 kişilik AR-GE ekibimizle birlikte seri üretime devam ediyoruz. Ürünümüzü Karayolları Teknik Şartnamesi’nden de başarıyla geçirdik” dedi.

‘ENSİYEZ’ RAFLARDA

Öte yandan ABB Halk Ekmek Fabrikası tarihi 10 bin yıl öncesine dayanan siyez buğdayından Türkiye’nin siyez oranı en yüksek ilk ekmeğini üretti. ‘Ensiyez’ adlı ekmek, ekşi mayalı, tam buğday unlu ve çavdarlı karışımıyla 350 gramlık ambalajlar halinde Başkent Market ve Halk Ekmek fabrika satış mağazalarında satışa sunuldu.

Football news:

Bruno picked up 4 Player of the Month awards in 2020. Ronaldo, Henry and Lampard had the same number-but for a career in the Premier League
Lev - the best coach of the decade in the national teams, Deschamps-2nd, Shevchenko-17th (IFFHS)
Head of the Premier League: We ask players not to hug and change their behavior
Milan had rented the midfielder, Torino Meite until end of season with option to buy
Ramos played on painkillers with Athletic due to knee problems
Barcelona's presidential election is scheduled to take place on March 7
Sir Alex Ferguson: Fortunately, I was retired when I watched Liverpool play in the last two years