Turkey

Adana’da kiracısı yüzünden 10 ay hapis cezası aldı

Kiracılarının kaçak elektrik ve su kullandığı ortaya çıkan 79 yaşındaki kadın, kesilen 20 bin lira tutarındaki faturayı ödeyemeyince 10 ay hapis cezasına çarptırıldı.

Adana’da kiracısı yüzünden 10 ay hapis cezası aldı

Adana’nın Seyhan ilçesine bağlı Dağlıoğlu Mahallesi’ndeki 2 katlı gecekondunun üst katında yaşayan 79 yaşındaki Fikriye Tuna, alt katı kiraya verdi.

Ancak kiracı, elektrik ve su aboneliğini üzerine almadı.

İddiaya göre, kiracı faturaları ödemeyince, görevliler elektrik ve su sayaçlarını mühürledi. Ancak kiracı, mührü kırıp elektrik ve su kullanmaya devam etti. Görevliler, bu kez kaçak kullanım tespit etti.

20 BİN LİRALIK FATURA KESİLDİ

Elektrik ve su abonesi olarak görülen ev sahibi Fikriye Tuna'ya faiziyle birlikte toplam 20 bin liralık fatura kesildi. Yaşlılık maaşıyla geçinen Fikriye Tuna, borcu ödeyemedi.

Adana’da kiracısı yüzünden 10 ay hapis cezası aldı #1

10 AY HAPİS CEZASI

Yapılan suç duyurusu üzerine Fikriye Tuna, önceki gün polis tarafından evinden alınıp, Adana Adli Tıp Birimi’nde sağlık kontrolünden geçirildikten sonra adliyeye sevk edildi. Mahkemeye çıkartılan Tuna, 10 ay hapis cezasına çarptırıldı. Fikriye Tuna, infaz sürecinin başlatılması için Kürkçüler Adana Kapalı Cezeci'ne konuldu.

Adana’da kiracısı yüzünden 10 ay hapis cezası aldı #2

“KALP HASTASIYIM, NE YAPACAĞIMI BİLMİYORUM”

Aynı gün koronavirüs salgını nedeniyle izin verilen talihsiz kadın, evine geri gönderildi. Tuna, borcun kendisine ait olmadığı, söz konusu parayı ödeyecek gücü olmadığını belirterek, “Elektrik ve suyu kaçak kullanmışlar. Sayaçlar benim üzerime olduğu için borç da benim üzerime görünüyor. Kiracılarım gittiler, nerede olduklarını bilmiyorum. Şikayet edeceğim kimse yok. Kalp hastasıyım, ne yapacağımı bilmiyorum.” diye konuştu.

Adana’da kiracısı yüzünden 10 ay hapis cezası aldı #3

Adana’da kiracısı yüzünden 10 ay hapis cezası aldı #4

Adana’da kiracısı yüzünden 10 ay hapis cezası aldı #5

Football news:

Abramovich is suspected of secretly investing in players of other clubs
Ibrahimovic has scored 23 consecutive seasons at club level
Rakitic on Messi and Suarez: We were never close friends. I am grateful for the way they treated me
Ibrahimovic scored for Milan in both games of the season. He will be 39 next week
Now the promotion does not differ from the badge on the chest. Players the CRC has not got down on his knee before the match and defended them black sortdir
Roma can be awarded a technical defeat in the match with Verona. The club incorrectly stated diavara
Zinchenko and Bernardo Silva will not play against Wolves due to muscle injuries