Turkey

Asude isminin anlamı nedir? Asude ne demek

Asude Farsça kökenli bir kelimedir. Çok eski zamanlardan günümüze kadar ulaşmış ve Türkçede yerleşik olarak bulunan güzel bir isimdir. Bu ismin Türkçedeki anlamı ise, ‘Rahatlamış, sükuna ermiş ya da Keder ve sıkıntıdan uzak,’ şeklinde ifade edilmektedir. Aynı zamanda bunun dışında farklı anlamları da bulunduğunu söylemek mümkün.

 Asude İsminin Anlamı

 Kız çocukları için kullanılabilecek en güzel isimlerden biri olarak Asude geliyor. Farsça üzerinden Türkçeye geçmiş olan bu güzel isim, anlamları ile beğeni toplayan bir addır.

 - Sükuna ermiş ya da rahatlamış,

 - Keder ve sıkıntıdan uzak,

 - Sakin ve sessiz,

 Bu şekilde değişik anlamları üzerinden Asude ismini kişisel isteklere bağlı olarak tercih edebilirsiniz. Güzel ve hoş bir isim olması ile beraber genelde tek başına kullanılır. Ancak bu güzel ada uygun şekilde bir isim bulunduğunda bir arada kullanma şansı da elde edilir.

 Asude aynı zamanda sözlük anlamı üzerinden rahat ve sakin anlamları ile gündelik yaşamda kullanılabilmektedir.

 ‘’Ölüm Asude bahar ülkesidir bir rinde.’’ Y. K. Beyatlı

 Huzurlu, sakin, dingin, rahat ve sessiz anlamları ile beraber kız çocukları için kullanılabilecek en güzel isimlerden biri olarak öne çıkıyor.

Football news:

Van der Vaart on Real Madrid: Even if you are Raul or Ronaldo – if you haven't scored in two matches, they want to sell you already!
Koke: Atletico should be declared the winner of the Champions League if the season is not finished. We beat out the champion
Hakimi will return to Real Madrid and extend his contract until 2025
Roma want to extend Smalling's loan for a year with a 14 million Euro buyout commitment
The transfer window in France will open on June 8
Flamengo extended the contract with head coach Jesus for 1 year
Bashkirov about life without a driver's license: he Loved Cycling. I will buy a highway and go on vacation to St. Petersburg, it is 1500 km