Turkey

Ayşenur isminin anlamı nedir? Ayşenur ne demek

Ayşenur, Ayşe ve Nur isimlerin bir araya gelmesi ile bütünlük oluşturan ve kendi başına farklı bir anlamı bulunan isimdir. Bu isminin anlamına bakılacak olursa Türkçe karşılığı olarak, ‘Nurlu, ışıltılı hayat’ şekilde ifade edilir.

 Ayşenur İsminin Anlamı

 İki değişik isim ile beraber farklı bir anlam üzerinden harika bir ad oluşturan Ayşenur, özellikle anlamı eşliğinde çocuklar için güzel bir gelecek ifade etmektedir. Nu doğrultuda kız çocukları için kullanılan Ayşenur isminin anlamı Türkçe olarak, ‘ışıltılı hayat ya da nurlu’ biçiminde karşılık buluyor.

 Özellikle nurlu ve ışıltılı hayat anlamı üzerinden geleceğe umutla bakan bir anlam şekilde de ifade edilmektedir. Anlamını öğrenen pek çok ebeveyn kız çocuklar için bu ismi kullanmaktadır. Arapça kökenli olarak Türkçede çok sık kullanılan bu isim, oldukça eski dönemlerden günümüze kadar hala yaygın şekilde değerlendirilmektedir.

 Minik yavrunuza güzel bir isim arıyorsanız liste içerisinde yer alması gereken adlardan biri olarak Ayşenur geliyor. Özellikle telaffuzu ve okunuşu ile beraber de güzel bir karşılık sağlamaktadır. İki güzel ismin bir araya gelmesi ile özel bir isim oluşturan Ayşenur, Türkçede kız çocukları adına çok fazla değerlendirilen bir addır.

Football news:

Bale and Mariano Diaz missed real's two-way game as a precaution. The Welshman is overworked
Ex-coach of the Kazanka river Klyuyev can lead Dinamo St. Petersburg
Barca defender Miranda is of Interest to Borussia Gladbach, Juventus, Betis, Porto and PSV
Tataev was our best player in both games. The coach of mladá Boleslav on the own goals of Alexis
Gianni Infantino: I have Heard Interesting proposals about the salary ceiling, limiting the amount of transactions, creating a reserve Fund
Herta Darida's midfielder ran 14.65 km in the game against Borussia Dortmund. This is a Bundesliga record
Neuer on the action black Lives matter: We are tolerant, open to the world and there should be no barriers to this