Turkey

Bakan Soylu'dan, ahlaksızlığı savunan CHP'li Özkoç'a cevap

CHP  yandaşı Sözcü Gazetesi’nde Saygı Öztürk’ün AK AK Parti Trabzon Milletvekili ve ailesini hedef alan yazısı üzerine İçişleri Bakanı Süleyman Soylu sosyal medyadan “İnsanlık görevimi yapıyorum. Saygı Öztürk'ün bu yazısı namussuzluktur” dedi. CHP Grup Başkan Vekili Engin Özkoç ise Saygı Öztürk’e bu sözlerle Soylu’nun saldırdığını söyleyerek istifa etmesini istedi. Bakan Soylu ise “Saygı Öztürk, bir bürokratik atamaya değil; bir kadının namusuna iftira atmaktadır” dedi

Sözcü Gazetesi köşe yazarı Saygı Öztürk'ün "Trabzon böyle bir yükseliş görmedi" başlıklı yazısında Ankara Kültür ve Turizm İl Müdürlüğü'nde görevini yürüten Ali Ayvazoğlu ve AK Parti Milletvekili olan eşi Bahar Ayvazoğlu hedef alındı. İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, Öztürk'ün yazısını paylaşarak tepki gösterdi. Soylu şu ifadeleri kullandı:
"İnsanlık görevimi yapıyorum. Saygı Öztürk'ün bu yazısı namussuzluktur. Bahar Hanım ahlaklı, faziletli bir kadındır. Ali Bey'e minnettarız Trabzon turizmini ayağa kaldırdı. Bugünden sonra bu namus düşmanını kim muhatap alırsa, gözümde aynı namussuzluğun ortağıdır, haysiyet celladıdır."

CHP Grup Başkan Vekili Engin Özkoç ise bu konuyla alakalı bugün Türkiye Büyük Millet Meclisi'nde (TBMM) bir basın açıklaması yaptı. Bu açıklamada Bakan Soylu hakkında konuşan CHP'li Özkoç, Soylu hakkında ithamlarda bulundu. Özkoç, Bakan Soylu'nun sosyal medyadan yaptığı açıklamayı okuyup Saygı Öztürk'e Bakan Soylu'nun saldırdığını söyledi ve Bakan Soylu'nun istifa etmesini istedi.

"BİR KADININ NAMUSUNA İFTİRA ATMAKTADIR"

İçişleri Bakanı Soylu ise sosyal medya hesabından Özkoç'a şu şekilde cevap verdi: "Bir insan, namusunu sokakta bulmamıştır. Saygı Öztürk, bir bürokratik atamaya değil; bir kadının namusuna iftira atmaktadır. CHP Grup Başkan Vekili @enginozkoc ahlaksızlığı ve iftirayı savunuyor. CHP'li kadınlara rica ediyorum. Yazıyı okusunlar!"

Sözcü yazarı Saygı Öztürk'ün iftira içerikli skandal yazısına İçişleri Bakanı Süleyman Soylu'dan sert tepki: Namussuzluk!

Football news:

Cadiz, who retired, will sign Negredo
Zaa from crystal Palace showed racist threats from the instagram account. The police detained a 12-year-old (!) schoolboy
Ole Gunnar Solskjaer: no One wins alone, unless you're Maradona
Ocampos on Messi: you Look at him as a God, but he is real. Leo helps the players
Solskjaer on the martial-Rashford-Greenwood trio: Nothing new for Manchester United. Remember Ronaldo, Rooney and Tevez?
Josep Bartomeu: Barcelona have won La Liga 8 times in 11 years. Historic achievement
Lineker on the CAS decision on Manchester City: it's Hard to know what will happen to the FFP rules after this