Turkey
This article was added by the user . TheWorldNews is not responsible for the content of the platform.

Başkan ve yöneticiler şahsi araçlarını belediye hizmetine verdi

Ergün Demir / İzmit T24

İzmit Belediye Başkanı Fatma Kaplan Hürriyet ve belediye yöneticileri, kiralık araçların firmalara iadesi sonrası yaşanan araç krizi nedeniyle vatandaşların sorun yaşamaması için araçlarını kriz aşılana kadar belediye hizmetine sundu

Araç kiralamak yerine satın almayı tercih eden CHP’li İzmit Belediyesi, Cumhur İttifakı meclis üyelerinin kredi yetkisi vermemesi nedeniyle zaman kaybetti.

Araç kiralamak yerine araç almamın kamu yararına olacağı iddiasını sürdüren Belediye Başkanı Fatma Kaplan Hürriyet, konuyu tekrar belediye meclisine getirerek araçların satın alınmasına yönelik kredi yetkisini meclisten aldı.

Diğer yandan araç satın alım sürecinin başlamasına karşın bu süre zarfında mevcut araçların kiralık sözleşmesinin bitmesi ve kiralama ihalesinin KİK’e takılması ile bünyesindeki araçların büyük bölümünü kiralama şirketlerine geri gönderen İzmit Belediyesi, hafta başı itibariyle araç kriziyle karşı karşıya kaldı.

Kendi araçlarını belediye hizmetine sundular

Mevcut araç sayısının yetersiz olması dolayısıyla hizmetlerin aksamasının önüne geçmek isteyen İzmit Belediye Başkanı Fatma Kaplan Hürriyet, vatandaşların mağdur olmaması için kendi aracını belediye hizmetine sunarken, şahsi aracı bulunan başkan yardımcıları, meclis üyeleri, müdürler, koordinatörler hatta belediye çalışanları elini taşın altına koydu.

İzmit Belediye Başkanı Fatma Kaplan Hürriyet

Dün belediye önünde açıklama yapan Başkan Hürriyet, idari kadroda yer alan isimlerin araçlarının ve kendi şahsi aracının, yeni araçların geleceği süreye kadar belediye hizmetlerinde kullanacağını duyurdu. "Bütün kadromuzun araçları bu kriz atlatılana kadar belediye için halkımız için milletimiz için çalışacaktır" diyen Hürriyet, insanların hizmetlerden mahrum kalmaması için mücadele edeceklerini vurguladı.
Ergün DEMİR