Turkey

Basketbol Şampiyonlar Ligi 2020-2021 sezonunda format değişikliği

Basketbol Şampiyonlar Ligi Kurulu, Covid-19 pandemisindeki son gelişmeleri takiben 2020-2021 normal sezonunda format değişikliğine gitti. TOFAŞ Basketbol Takımı, yenilenen formatta B Grubu'nda mücadele verecek.

FIBA Basketball Champions League (BCL) Covid-19 salgınının son gelişmelerini takiben, 2020-2021 normal sezonunda format değişikliğine gidildiğini duyurdu. 15 Temmuz 2020 tarihinde çekilen yeni sezon kuraları sonrası Dünya Sağlık Örgütü (WHO) tarafından sağlanan en son bilimsel verileri ve yayınları gözden geçiren FIBA; oyuncuların, antrenörlerin ve görevlilerin sağlığını ve güvenliğini korumak ve aynı zamanda adil bir rekabet sağlayarak oyun operasyonlarını düzgün bir şekilde organize etmek için BCL Normal Sezonunu 4'er takımdan oluşan 8'li grup şeklinde oynatma kararı aldı.

Takımların uluslararası seyahatlerini azaltarak ulusal lig programlarını etkilemeden sezonun tamamlanması hedeflenirken, oluşan yeni formatta takımlar normal sezonda; 3 iç saha-3 deplasman maçı olmak üzere 6 maç oynayacak ve gruplarında ilk 2 sırada yer alan takımlar isimlerini son 16 turuna yazdıracak. Basketbol Şampiyonlar Ligi'nde sezon, daha önce açıklanan programdan bir hafta gecikmeli olarak 20-21 Ekim 2020 tarihlerinde yapılacak ilk hafta maçlarıyla start alacak.

Güncellenen formatta da B Grubu'nda yer alacak olan TOFAŞ Basketbol Takımı; Çekya'dan ERA Basketball Nymburk, Fransa'dan JDA Dijon Basket'in yanı sıra eleme turundan gelecek Keravnos (Kıbrıs) - Donar Groningen (Hollanda) eşleşmesinin galibiyle ilk 2 mücadelesi verecek.

B GRUBU

TOFAŞ (Türkiye)

ERA Basketball Nymburk (Çekya)

JDA Dijon Basket (Fransa)

Keravnos (Kıbrıs) / Groningen (Hollanda)

Eleme turundan gruba eklenecek olan takımı belirleyecek karşılaşma, Keravnos (Kıbrıs) - Donar Groningen (Hollanda) takımları arasında 24 Eylül Perşembe günü TSİ 20.00'de oynanacak.

2020-2021 Sezonu FIBA Şampiyonlar Ligi güncellenen normal sezon fikstürü daha sonra açıklanacak.

Football news:

Veron about Messi: Playing in Barca gives him discomfort
Mitryushkin on the move to Fortuna: Germany is a country of goalkeepers. I can learn a lot here
Scott Micromini: There is no point in beating PSG if you don't play the same way with Leipzig
Alejandro Gomez: Have Ricica was the coronavirus, and he fell into a depression. Now everything is fine with him
Lyon wants to rent Griezmann and is ready to give Barca Depay for free in the event of a deal (Okdiario)
In the attack against Bayern, Nikolic can use the Hoffenheim technique-luring into the pressure and a long pass to the Alaba zone
Bayern - Loko-Utkin's first match as a commentator: insured Yevgeny Mayorov, set up in the corridor, after the return 0:5 joked about beer