Turkey

Batman'da 10 ayrı yere ücretsiz internet erişim noktası kuruldu

Batman Belediyesi tarafından vatandaşların bilgiye ulaşmalarını, sosyal medyada rahat bir şekilde gezinmelerine olanak sağlamak ve öğrencilerin ev ödevlerine yardımcı olmak amacıyla kentte 10 ayrı yere ücretsiz internet erişim noktası kuruldu.

Öğrencilerden gelen talepleri kayıtsız kalmayan Batman Valisi ve Belediye Başkan Vekili Hulusi Şahin, kentin değişik noktalarına ücretsiz internet istasyonlarının kurulması için ilgili birimlere talimat verdi.

Vali ve Belediye Başkan Vekili Şahin'in talimatının ardından Batman'ın 10 farklı yerine monte edilen ve 7'den 77'ye tüm vatandaşların ücretsiz olarak yararlanacağı ücretsiz internet erişim noktası kuruldu. Yapılan hizmetin oldukça anlamlı olduğunu belirten vatandaşlar, "Batman Belediyesinin ücretsiz olarak sunduğu Wi-Fi internet hizmetini oldukça anlamlı buluyoruz. Zaman zaman internetimiz bitiyor.

Pandemi nedeniyle birçoğumuz yakınlarımızın evlerine gidemiyoruz. Bu nedenle görüntülü olarak görüşmelere rağbet arttı. Bizler de kısıtlı internet hizmetinden çoğu zaman faydalanamıyoruz. Ayrıca işitme engelli vatandaşlarımız için de büyük kolaylık olacak çünkü onlar işaret dili ile görüntülü iletişim kuruyorlar. Bu hizmeti veren başta Batman Valisi Hulusi Şahin olmak üzere belediyemize teşekkür ediyoruz" ifadelerinde bulundu.

Football news:

Benteke could move from Crystal Palace to West Brom
En-Nesiri is the 1st Sevilla player in 81 years to score a hat-trick in 2 consecutive La Liga home games
Real Madrid coach Bettoni about 4-1 with Alaves: A well-deserved win. Zidane is very happy with the game
Benzema is about 4:1 with alavesa: a Good game is important for confidence. After a tough week, Real Madrid are on the right track
Cheltenham scored against Man City after an out - in the best tradition of Rory Delap. Throw the ball to 30 meters helped the towel
Benzema has scored 15+ goals in 10 of his 12 seasons at Real Madrid
Ibrahimovic-Zapate: I've scored more goals than you've played in your career