Turkey

Boris Johnson'ın arkadaşları: Başbakan olunca maaşı düştü

Arkadaşları, Birleşik Krallık Başbakanı olunca maaşı düşerek yılda yaklaşık 150 bin sterlin (1,45 milyon TL) kazanan Boris Johnson'ın, bir dadının ücretini nasıl karşılayacağı konusunda kaygılandığına inanıyor.

İngiltere Başbakanı olunca maaşı düşerek yılda yaklaşık 150 bin sterlin (1,45 milyon TL) kazanan Boris Johnson'ın, bir dadının ücretini nasıl karşılayacağı konusunda kaygılandığı düşünülüyor.

Muhafazakar lider, bu sene nişanlısı Carrie Symonds'un Wilfred adı verilen bir erkek çocuk doğurmasıyla yeniden baba oldu. 

Independent Türkçe'nin aktardığı habere göre, the Times'e konuşan bir dostu, ondan önceki diğer başbakanlar gibi Johnson'a da "çok ama çok kötü hizmet edildiğini" söyledi.

"BİR DAİREYE SIKIŞIP KALDI"

Johnson'ın akadaşları ayrıca şunu da dediler:

"Kahyası yok, sadece bir temizlikçisi var ve bir dadının ücretini karşılama konusunda endişeleniyorlar. Bir daireye sıkışıp kaldı ve Downing Sokağı yaşamak için hoş bir yer değil. Çok büyük oldukları için her şeyden uzaklaşabileceğiniz Élysée ya da Beyaz Saray gibi değil. O veya Carrie gül bahçesine girmek istese bile makam odasından geçmek zorunda."

Johnson'un aynı zamanda 6 çocuğundan 4'ünü farklı ölçülerde ekonomik anlamda desteklediği söylenmişti.

Konuşmacılık, The Daily Telegraph'ta yüksek ücretli köşe yazarlığı ve Muhafazakar Parti'nin yönetimde görev almayan parlamenterliğini yaparken Johnson'ın yılda 350 bin sterlinden (3,4 milyon TL) fazla kazandığı bildirilmişti.

CİDDİ GELİR KAYBI YAŞADI

Çocukluğundan bu yana hayalini kurduğu iş için aldığı yaklaşık 150 bin sterlinlik (1,45 milyon TL) yeni ücreti, ciddi bir kazanç azalışı anlamına geliyor.

Muhafazakar parlamenterlerin bile son haftalardaki ciddi kilo kaybından sonra başbakanın görünüşüne şaşırdığı anlaşılıyor.

Fazla kilolu olmak hakkında halka açık bir konuşma yapan Johnson, bu yıl olası bir ikinci corona virüs dalgası gelmeden Britanyalıları zayıflamaya çağırmıştı.

Muhafazakar Partili parlamenterlerse corona virüs krizinin bilançosunun, kendisi de hastalık nedeniyle yaklaşık 6 ay önce yoğun bakımda olan başbakanın üstüne yüklenmesi hakkında da endişeli. 

Football news:

Highlight of the month: the Rangers forward scored from 50 meters (the farthest goal in the history of the Europa League). Gerrard says he's never seen anything more beautiful 😍
Mourinho on 3:0 with LASK: Difficult opponent, but Tottenham played so that the victory seemed easy
Stefano Pioli: Milan is not an ordinary team. He plays with less dedication after the Derby
Barca players - report on salary cuts: We are not going to put up with the violation of our rights by the club
Milan are 21 games unbeaten in all competitions. Next game - with Roma
A year ago, a forest was planted at the rival CSKA stadium. The author paid attention to the felling of trees
Conceisau about the refereeing of the game with Manchester City: I Apologize to the Portuguese referees after what I saw here