Turkey

Aksoy, Azerbaycan'la Ermenistan arasında bugün ilan edilen ancak kısa  sürede Ermenistan'ın ihlal ettiği ateşkesle ilgili soruya yazılı olarak yanıt  verdi.
Ermenistan'ın Azerbaycan'a saldırısıyla başlayan çatışmalar üzerine 10  Ekim ve 18 Ekim tarihlerinde ilan edilen ateşkeslerin de Ermenistan tarafından  kısa süre içerisinde ihlal edildiğini hatırlatan Aksoy, "Son olarak bugün ABD’nin  girişimleri neticesinde savaş esirleri ve cenazelerin değişimine imkan tanımak  için tekrar ateşkes ilan edilmiştir. Maalesef, bu ateşkes de Ermenistan  tarafından dakikalar içerisinde ihlal edilmiş, Ermenistan hem cephe hattında  Azerbaycan mevzilerine hem çatışma bölgesinden uzakta Azerbaycan'ın iç  bölgelerindeki sivil hedeflere yönelik saldırılarını sürdürmüştür." ifadelerini  kullandı.

Aksoy, ateşkesin sürdürülebilir olması için sonuç odaklı bir müzakere  başlatılması gerektiğinin altını çizerek, "Minsk Grubu Eş-Başkanlarının  çabalarının somut sonuçlar verebilmesi için Ermenistan'ın ihlallerini dikkate  alarak BM Güvenlik Konseyi kararlarına ve uluslararası hukuka uygun kalıcı çözümü  hedefleyen, sonuç odaklı bir müzakere süreci başlatmalarını gerekli görüyoruz.  İlan edilen ateşkeslerin de ancak bu sayede sürdürülebilir hale gelebileceğini  düşünüyoruz." değerlendirmesinde bulundu.

Football news:

We have a big battle ahead of us. Conor and Sergio Ramos agreed to a fight
Tuchel on the match with Manchester United: Victory is mandatory. Coming to England for her is a big challenge
Jimenez will miss Atletico's games with Real Madrid and Salzburg due to a hip injury
Gladbach midfielder Neuhaus: it's a Pity that we didn't close the issue with reaching the 1/8 final of the Champions League. Let's clear this up in Madrid!
Ex-Manchester City and Arsenal defender Gael Clichy moved to Servette
Son of Maradona: number 10 should be withdrawn from circulation in Barca and other teams of his father
Diogo DotA: Ronaldo was my hero. For children from Portugal, he was always an example