Turkey

Ceren Özdemir ile Şule Çet'in ailesinden Süleyman Soylu’ya destek

Katledilen Ceren Özdemir ile ölümü şüpheli olan Şule Çet'in aileleri, Süleyman Soylu'nun kadına yönelik şiddete ilişkin açıklamalarını desteklediklerini söyledi.

Ceren Özdemir ile Şule Çet'in ailesinden Süleyman Soylu’ya destek

Türkiye'de kadın cinayetleriyle mücadele adına her geçen gün çalışmaların kapsamı genişletilse de, cinayetler bir türlü son bulmuyor.

Ordu’nun Altınordu ilçesinde yaşayan Ordu Üniversitesi Müzik ve Sahne Sanatları 3’üncü sınıf öğrencisi Ceren Özdemir, 3 Aralık 2019’da açık cezaevinden izinli çıkan Özgür Arduç’un bıçaklı saldırısı sonucu hayatını kaybetti.

Arduç, yakalandığı sırada da 2 polis memurunu bıçakla yaraladı. Ordu'da 'canavarca hisle kasten öldürme' ve iki kez de 'kişiyi yerine getirdiği kamu görevi nedeniyle öldürmeye teşebbüs' suçlarından yargılanan katil zanlısı, ağırlaştırılmış müebbet hapis cezasına çarptırıldı.

"KADINA VURACAĞINA KENDİNİ VUR"

25 Kasım Kadına Yönelik Şiddete Karşı Uluslararası Mücadele Günü dolayısıyla Hatay'ın Arsuz ilçesinde Yollarda Sevgi Dağıtanlar Derneği (YOL-SEV-DER) ve Arsuz Belediyesi'nin organizasyonunda düzenlenen fidan dikim etkinliğine katılan Ceren Özdemir'in babası Yılmaz Özdemir, İçişleri Bakanı Süleyman Soylu'nun kadına yönelik şiddet olaylarını sert sözlerle eleştirdiği konuşmasında, "Kadını vuracağına kendini vur, delikanlısın ya. Neyini tatmin ediyorsun ya, neyini?" sözlerine katıldığını kaydetti.

""İŞ ÖNCE, AİLELERDE BAŞLIYOR"

Kadına şiddet olaylarının her geçen gün arttığını anlatan baba Yılmaz Özdemir, "Bu eğitim çocukluktan başlıyor. Çocuklarımıza iyi bir eğitim verirsek, iyi bir gelecek hazırlarsak bu tür olaylar zaten olmaz. İş ailede ve toplumun yetiştiği ortamda bitiyor. Yasalar daha sonraki iş. Önce aile içinde düzen kurulacak ki iyi bir eğitimle beraber çocuklarımız topluma kazandırılması gerekiyor." dedi.

ÇET'İN BABASI: OLUMLU BULUYORUM

Ankara'da 29 Mayıs 2018 tarihinde lüks plazanın 20'nci katından düşerek yaşamını yitiren Gazi Üniversitesi öğrencisi Şule Çet'in babası İsmail Çet de İçişleri Bakanı Süleyman Soylu’nun kadın cinayetlerine yönelik söylemlerine katıldığını ve olumlu bulduğunu kaydetti.

Ceren Özdemir ile Şule Çet in ailesinden Süleyman Soylu’ya destek #1

Ceren Özdemir ile Şule Çet in ailesinden Süleyman Soylu’ya destek #2

Ceren Özdemir ile Şule Çet in ailesinden Süleyman Soylu’ya destek #3

Ceren Özdemir ile Şule Çet in ailesinden Süleyman Soylu’ya destek #4

Football news:

Bruno picked up 4 Player of the Month awards in 2020. Ronaldo, Henry and Lampard had the same number-but for a career in the Premier League
Lev - the best coach of the decade in the national teams, Deschamps-2nd, Shevchenko-17th (IFFHS)
Head of the Premier League: We ask players not to hug and change their behavior
Milan had rented the midfielder, Torino Meite until end of season with option to buy
Ramos played on painkillers with Athletic due to knee problems
Barcelona's presidential election is scheduled to take place on March 7
Sir Alex Ferguson: Fortunately, I was retired when I watched Liverpool play in the last two years