Turkey

CHP'den İstanbul Sözleşmesi kampanyası!

CHP İstanbul İl Örgütü, 39 ilçede yürüteceği ‘İstanbul Sözleşmesi Uygulansın, Kadınlar Yaşasın’ kampanyasıyla halka sözleşmeyi anlatacak.

 CHP İstanbul İl Başkanlığı, kadına yönelik şiddetin önlenmesi için devletin atması gereken adımları temel alan İstanbul Sözleşmesi’ni anlatmak ve uygulanmasını sağlamak için İstanbul genelinde binlerce kişiyle sahaya çıkmaya hazırlanıyor. CHP İstanbul İl Başkanlığı’nın “İstanbul Sözleşmesi Uygulansın, Kadınlar Yaşasın” sloganıyla önümüzdeki hafta başında startını vereceği kampanyayla sözleşmenin temel hedefleri, ne işe yarayacağı, nasıl uygulanacağı ve sözleşmeyle ilgili doğru bilinen yanlışlar halka anlatılacak.

KAFTANCIOĞLU: İNSAN HAKLARI TARTIŞMAYA AÇILAMAZ

İstanbul Sözleşmesi uygulanmadığı için her gün en az bir kadının öldürüldüğünü söyleyen CHP İstanbul İl Başkanı Dr. Canan Kaftancıoğlu, “İstanbul’un 39 ilçesinde sözleşmenin neden önemli olduğunu ve ne işe yaradığını kadın ya da erkek fark etmeksizin herkese anlatacağız. Bu sözleşme kadınların insan olarak doğuştan kazandıkları en temel haklarını korumak için var. İnsan hakları tartışmaya açılamaz, pazarlık konusu olamaz” dedi.

Kampanya kapsamında 39 ilçede onlarca stand kurulacak; metro ve metrobüs duraklarında, vapur iskelelerinde broşürler dağıtılacak. CHP İstanbul İl Gençlik Kolları tarafından oluşturulan yaklaşık 100 kişiden oluşan bir ekip de “İstanbul Sözleşmesi Nedir? Bana Sor” yazılı t-shirtlerle kent meydanlarında vatandaşın kafasına takılan sorulara yanıt verecek, bilgilendirmelerde bulunacak. CHP İstanbul Kadın Kolları ise 39 ilçede belirlenen mahallelerde ev ev dolaşarak İstanbullu kadınlara İstanbul Sözleşmesi’ni anlatacak; kadınların sorularına yanıt verecek.

BROŞÜRLER HAZIRLANDI

CHP İstanbul İl Başkanlığı tarafından İstanbul Sözleşmesi ile ilgili parti örgütü için bilgi notları ile halka dağıtılmak üzere broşürler de hazırlandı. İstanbul’da milyonlarca vatandaşa dağıtılmak üzere hazırlanan broşürlerde İstanbul Sözleşmesi’nin tanımı, amaçları, ne işe yarayacağı, nasıl uygulanacağı, sözleşmeyle ilgili doğru bilinen yanlışlar, kadına yönelik şiddet türleri, Türkiye’de kadınların sosyo-ekonomik durumu ve kadına yönelik şiddet olaylarına ilişkin istatistiki bilgilere yer verildi.

Football news:

Cesc Fabregas: Mane is the best player in the Premier League
Benzema played his 350th game for Real Madrid in La Liga
Atletico are in talks with Arsenal to buy out Torreira
Kulusevski scored with the sixth touch and the first shot for Juve-this is crucial in the debut victory of coach Pirlo
Real Madrid was the first in La Liga to release 4 players born in the 2000s
Messi says goodbye to Vidal: I always thought you were a phenomenon. Our paths will cross again
Zidane about 0:0 with Sociedad: Real Madrid lost two points. Overall, we played well