Turkey

Corona virüsünde ikinci dalga paniği: Marketler boşaldı

İngiltere Sağlık Bakanı Matt Hancock'un dün yaptığı, "İkinci bir karantinayı göz ardı etmiyoruz. Patlamanın eşiğindeyiz" sözleri sonrasında ülke karıştı... Başta başkent Londra olmak üzere birçok kentte marketler adeta yağmalandı.

Corona virüsünde ikinci dalga paniği: Marketler boşaldı

Dünya çapında corona virüsü salgınında vaka sayısı 31 milyonu geçerken, hastalıktan en çok etkilenen ülkelerin başında gelen İngiltere’de ikinci dalga paniği yaşanıyor… İngiltere Sağlık Bakanı Matt Hancock dün yaptığı açıklamada ülkede son haftalarda günlük vaka ve ölüm sayısının artış göstermesini hatırlatarak kamuoyunu ikinci bir dalga konusunda uyardı.

Sosyal medya kullanıcıları başta Londra olmak üzere birçok kentteki marketlerde ürün kalmadığını duyurdu.

Öyle ki Hancock, dün yaptığı açıklamada ikinci bir sokağa çıkma ve karantina uygulamasının gündemde olduğunu dile getirerek, “İkinci bir karantina uygulamasını göz ardı etmiyoruz. Patlamanın eşiğindeyiz” ifadesini kullanmıştı.

İkinci dalga paniği yaşayan birçok İngiliz marketlere hücum etti.

Bu açıklamanın ardından İngilizler sokağa çıkma yasaklarının yaklaşmakta olduğunu düşünüp adeta süpermarketlere ve mağazalara akın etti. Sosyal medyada paylaşılan fotoğraf ve videolarda marketlerdeki rafların boşalmış olduğu görülüyor.

Dondurulmuş gıdaların bulunduğu dolaplar adeta talan edildi.

Twitter kullanıcıları, Londra’daki birçok markette çekilmiş fotoğrafları paylaşırken özellikle tuvalet kağıdı, kağıt havlu, makarna, pirinç ve un gibi ürünler neredeyse tükendi. Özellikle birçok kuru gıda ve bakliyatın tükendiği açıklanırken sosyal medyada birçok kullanıcı olası bir sokağa çıkma yasağı durumunda marketlerin açık kalacağını öngördü.

Football news:

Koeman to the referee of the match with Real Madrid: For what? Have you seen the footage of the game with Getafe? VAR only works against us
Gasperini on 1:3 with Sampdoria: I hurt Atalanta by experimenting with the team
Alexander Kerzhakov has a coronavirus. He missed Tomi's match (Metaratings)
Busquets about 1:3 in the Clasico: Real Madrid's victory was determined by a penalty. Barca were punished excessively
Conte about 2:0 with Genoa: Inter are aware of their strength, and this helped us play with confidence
👏 The whole world is talking about Khabib's departure and congratulates him on his victory. They demand the first place in the rating for him and respect the desire to be with his family
Klopp Pro 2:1 with Sheffield: Wins 2:0 or 3:0 come when you fight fiercely in games like this