Turkey

Coronayla mücadelede yeni uygulama pilot il Kırıkkale’de başladı!

İçişleri Bakanlığı tarafından 81 il valiliğine gönderilen corona virüsü tedbirleri konulu ek genelgeye göre salgınla mücadelede yeni bir uygulamaya geçildi ve Kırıkkale pilot il oldu.

Valilik bünyesinde salgın denetim faaliyetlerinin tek elden yönetildiği “İl Salgın Denetim Merkezi” (İSDEM) 112 Acil Çağrı Merkezi hizmet binasında oluşturuldu.

Virüs tedbirlerini ihlal edenlere yönelik her türlü şikayet ve ihbarların yapılabileceği bir çağrı sistemi kurularak denetlenen işletmelerin ve kişilerin isim, adres, zaman, varsa ihlalin mahiyeti ve diğer bilgilerin kaydedileceği merkezi bir veri tabanı da faaliyete geçirildi.

FOTO: İHA

Art arda yapılan 3 denetimde virüs tedbirlerine uyup başarıyla çıkan iş yerleri, şehir içi toplu taşıma araçları ve ticari taksiler ödüllendirilerek ‘güvenli alan’ logosu verilecek.

VATANDAŞLAR TEK TEK UYARILDI

Pilot olarak Kırıkkale’de uygulamaya konulan corona virüsü il denetim uygulaması modelinin elde edilecek sonuçlara göre diğer illerde de yaygınlaştırılması planlanıyor. Bu kapsamda İSDEM ekiplerince kentin en işlek caddelerinde, iş yerlerinde ve insan yoğunluğunun olduğu alanlarda virüs denetimleri gerçekleştirildi. Ekipler, vatandaşların maske takmalarını ve sosyal mesafe kuralına uymalarını isterken işletmeleri de uyardı. İHA

FOTO: İHA

Football news:

Simeone plays a key role in the transfer of Suarez to Atletico
The Agent Of Gareth Bale: In real Life, Gareth was treated differently. I hope there will be no question of a return
Micah Richards: People write: Richards only works live because of BLM. I achieved this through hard work
The former Director of Barca: Martino said Messi: I know that if you call the President, he will throw me out
Liverpool are in contact with Mbappe's entourage and will compete for him with Real Madrid next summer
Carragher on de Bruyne: Next after Messi and Ronaldo. This is the best player in the Premier League
Morata arrived in Turin. He goes to Juve on loan