Turkey

Cumhurbaşkanı Erdoğan: Türk milletinin istiklal mücadelesi bitmeyecek

Milli Mücadele Sergisi'nin açılışında konuşma yapan Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Türk milletinin vatana, bayrağa ve ezana sahip çıktığı sürece istiklal mücadelesinin bitmeyeceğini söyledi.

Cumhuriyetin 97'nci yılına ithafen Beştepe'de açılan Milli Mücadele Sergisi'nin açılışında konuşan Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, günün anlam ve önemine ilişkin açıklamalarda bulundu.

Medeniyetin sunduğu sorumluluğun ağır ve bir o kadar şerefli olduğunun altını çizen Cumhurbaşkanı Erdoğan, tarihte inancın ve kültürün yok edilmesine yönelik birçok girişim bulunduğunu hatırlattı.

Türkiye'nin en büyük gücünün tarihi miras olduğuna vurgu yapan Cumhurbaşkanı Erdoğan, "Tarihimizi bilmeden maziden atiye kurduğumuz köprü, eksik kalır." ifadelerini kullandı.

Cumhurbaşkanı Erdoğan: Türk milletinin istiklal mücadelesi bitmeyecek VİDEO

"TÜRK MİLLETİNİN İSTİKLAL MÜCADELESİ BİTMEYECEK"

Tarihten bugüne Türkiye'nin bulunduğu topraklarda halkın her daim mücadele içerisinde olduğuna vurgu yapan Cumhurbaşkanı Erdoğan, "Yaşadıklarımız gösteriyor ki Türk milletinin istiklal mücadelesi, vatanına, bayrağına, ezanına sahip çıkmaya devam ettiği sürece bitmeyecek." dedi.

"EN BÜYÜK GÜCÜMÜZ, TARİHİ MİRASIMIZDIR"

Cumhurbaşkanı Erdoğan, "Malazgirt Zaferi'nden başlayıp günümüzde süren mücadeleyi çok iyi öğretmeliyiz, en büyük gücümüz bu tarihi mirasımızdır." açıklamasında bulundu.

SERGİDEKİ ÖNEMLİ ESERLERE DEĞİNDİ

Sergide yer alan belgelerin İstiklal Harbi'nin ve cumhuriyetin ilk dönemlerinin hatıralarını canlandırdığını aktaran Erdoğan, Milli Mücadele Sergisi'ndeki eserlere ilişkin bilgi verdi.

Cumhurbaşkanı Erdoğan: Türk milletinin istiklal mücadelesi bitmeyecek #1

Football news:

Andrej Kanchelskis: Pogba keeps talking about leaving Manchester United. Just go away, no problem
Merson on Kane: there is No other player like that in the world. Messi is only a tenner. And Harry is already playing like de Bruyne
Ajax overloaded the young Williams and was sharper before Onana's mistake. Liverpool were helped by Klopp's original half-time decisions
Messi was fined 600 euros for a shirt in memory of Maradona, Barca-350 euros
Zidane will not be sacked. Real Madrid have full confidence in him (As)
Zidane's future at Real Madrid is in question. The coach is not as confident as before (Marca)
Marcel Villas-Boas has snapped a record 13-game losing streak in the Champions League. And for the first time I scored in this draw