Turkey

Cumhuriyet coşkusu Bursa İnegöl'ü sardı

Bursa İnegöl Belediyesi Kültür Sanat Otobüsü, 29 Ekim Cumhuriyet Bayramında sokağa inerek cumhuriyet coşkusunu şehrin tüm sokaklarına taşıdı.

İnegöl Belediyesi, pandemi nedeniyle kalabalık törenlerle kutlanamayan 29 Ekim Cumhuriyet Bayramını Kültür Sanat Otobüsü ile tüm şehre taşıdı. Cumhuriyet Bayramının yaşaması ve yaşatılması adına meydanlarda coşkulu törenler yapılamayınca, coşku dolu otobüs şehrin sokaklarına 29 Ekim heyecanını taşıdı.

Cumhuriyet coşkusunu yaşatan marşlar, şarkılar ve beraberinde üzeri açık otobüste ellerinde bayraklarla ilçe halkını selamlayan İnegöl Belediyesi halk dansları ekibi üyeleri, vatandaşların da alkışları eşliğinde yoğun ilgiyle karşılandı. 14.00'da İnegöl Belediyesi önünden hareket eden kültür sanat otobüsü, eskortlar eşliğinde sirenler ve marşlarla Park Caddesi üzerinden başladığı turunu akşam saatlerine kadar şehrin ana arterleri başta olmak üzere farklı bölgelerde sürdürdü. Görenlerin alkışlarla eşlik ettiği otobüs, saatlerce cadde ve sokakları gezerek 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı coşkusunu tüm şehre yaşattı.

Tur sırasında Belediye Başkanı Alper Taban'ın 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı mesajı da ilçe halkıyla paylaşıldı. Öte yandan, İnegöl Belediyesi Doğa Sporları ve Turizm Merkezi (DOSTUM) bisiklet takımı da konvoya bisikletleriyle katılarak renk kattılar.

Football news:

Van Dijk - best Central defender of 2020, Trent-right, Robertson-left (ESPN)
Massimiliano Allegri: Ronaldo is a top player in terms of mentality. He has a new goal every year
Borussia Dortmund presented a collection with Spongebob as part of a deal with Nickelodeon
Woodward on Manchester United and trophies: there is a lot of work Ahead to achieve the stability needed
Neuer - best goaltender in 2020, Alisson-2nd, Oblak-3rd (ESPN)
Liverpool are Interested in 21-year-old Leipzig defender Konate
Niko Kovac: I'm Waiting for Golovin to return. But it might be better to wait another week or two