Turkey
This article was added by the user . TheWorldNews is not responsible for the content of the platform.

Devlet öğrenci yurtlarında çalışmak isteyenler: Yüzlerce personel alımı için ilan verildi!

Devletin öğrenci yurtlarında çalışmak isteyenler Gençlik ve Spor Bakanlığı ilanlarını merak ediyor. Bakanlık tarafından yüzlerce personel alımı yapılacağı öğrenildi. Alımı yapılacak olan personeller bakanlık taşra teşkilatlarında istihdam edilmek üzere görevlendirilecek. Ancak alımların yurtlar için olup olmayacağına dair açıklama yapılmadı.

Gençlik ve Spor Bakanlığı 767 sürekli işçi, 144 engelli sürekli işçi ve 106 eski hükümlü sürekli işçi olmak üzere toplam 1017 sürekli işçi alımı yapacak. Alımlar için başvurular 08 – 12 Ağustos 2022 tarihlerinde esube.iskur.gov.tr internet adresinden “İş Arayan” linki üzerinden TC kimlik numarası ve şifre ile giriş yaparak başvuru yapabilecektir. Ayrıca hizmet noktalarından ve Alo 170 hattı üzerinden gerçekleştirilebilecek.

ÖZEL ŞARTLAR

Temizlik Görevlisi meslek kolu için;

En az ortaöğretim (lise ve dengi) öğrenim düzeyine sahip olmak.

Adayların Türkiye İş Kurumu’nda (İŞKUR) ilan edilen işgücü taleplerinde belirtilen son başvuru tarihi (12 Ağustos 2022) itibarıyla aranan şartlara haiz olması gerekmektedir.

Adayların başvurularının, başvuru yaptığı pozisyon ve meslek koluna uygun olması gerekmektedir

Türkiye İş Kurumu (İŞKUR) tarafından kura çekimi yapılmak üzere gönderilen listede yer alan adayların, kura çekimi 31 Ağustos 2022 Çarşamba günü yapılacak. Kura çekim yeri daha sonra Gençlik ve Spor Bakanlığı internet sitesinde yayımlanacak. Kura çekimi noter huzurunda gerçekleştirilecek. Adaylar istemeleri halinde kura çekimini izleyebilecek. Kura çekimi sonrası sözlü sınava girmeye hak kazanan adaylar Bakanlık tarafından belirlenecek tarihlerde sözlü sınava alınacaktır.