Turkey

Doktorun koronavirüs test sonucu 45 gün arayla pozitif çıktı!

Munzur Üniversitesi Tarih Bölümü öğretim üyesi Dr. Yalçın Çakmak’ın koronavirüs test sonucu 45 gün arayla ikinci kez pozitif çıktı.

Doktorun koronavirüs test sonucu 45 gün arayla pozitif çıktı!

Dr. Yalçın Çakmak, koronavirüse yakalandığını ilk Elazığ’da burun ameliyatı olmaya gittiği Fırat Üniverstitesi Hastanesi’nde öğrendi. 20 gün karantinada kalan Çakmak, 20 günün ardından testlerin negatif çıkmasıyla rahat bir nefes aldı. Bir süre sonra burun ameliyatı için yeniden hastanenin yolunu tutan Çakmak, testinin sonucu negatif çıkınca ameliyata alındı. Ama ameliyattan bir süre sonra kendisinde halsizlik, ateş, kas ağrısı gibi şikâyetlerin geliştiğini kaydeden Çakmak, o sırada hastalığı geçirmiş olduğu için aklına Kovid-19’un gelmediğini söyledi. Çakmak “Kovid’i geçirdim, nasıl olsa antikor gelişmiştir diye düşündüm” dedi.

Çakmak, yaşadığı süreci şu sözlerle anlattı: “Halsizlik, ateş gibi şikâyetler üzerine hastaneye gittiğimde akciğerimde yüksek oranda kristallenme olduğu ortaya çıktı. Daha sonra yapılan yeni testimin de pozitif olduğu bildirildi. Tabii doktorlar da şaşırdı. Yani bu virüse ikinci kez mi yakalandım, yoksa virüsün vücuttan atılması mı söz konusu? Bunu söyleyemiyorlar. İlk Kovid-19’a yakalandığımdan bu yana 45 gün geçti. İlkinden sonra antikor testi yapmadıkları için antikor gelişti mi gelişmedi mi bilmiyoruz. İlk hastalandığımda hiçbir semptom göstermedim. Ama şimdi çok kötüyüm. Geceleri uykudan boğulma hissiyle uyanıyorum. Öksürüğüm var. Kaslarım ağrıyor. Baş ağrım, ateşim var. Tedavim evde sürüyor. Eşime ilkinde test yapmışlardı negatif çıkmıştı. Ama yeniden yapılan testte pozitif çıktı. 3 yaşında bir çocuğumuz var. En büyük tedirginliğimiz o.” 

(Milliyet) 

Football news:

Barca fans believed in the early departure of Bartomeu (due to disputes over the date of the referendum). In vain: there were no thoughts of retirement, the trophies are somewhere near
Josep Bartomeu: I had no intention of resigning. Barca will have trophies this season
Zinedine Zidane: Hazard is ready. We are happy, this is good news
Zidane on ISCO's words: it's ambition. Everyone wants to play
Bartomeu about VAR: In the match against Real Madrid, a non-existent penalty was awarded. We need fair football
Ian Wright: it's a Pity Ozil isn't playing, but Arteta's tenacity is admired
Josep Bartomeu: it was Important to start a new era for Barca with Messi. The Interests of the club are above all