Turkey

Dünya Su Günü | "Su tasarrufu küresel ısınmaya karşı göz ardı edilen ama güçlü bir silah"

Birleşmiş Milletler, 22 Mart Dünya Su Günü'nde su tasarrufunun küresel ısınmayla mücadeledeki önemine vurgu yaptı. Öte yandan BM'nin hazırladığı raporda, iklim değişikliğiyle mücadele için atılan adımlarda su kaynaklarının korunması için yeterince kaynak ayrılmadığı belirtildi. 

The Guardian'ın aktardığı Birleşmiş Milletler tarafından yayımlanan raporda, küresel ısınmanın dünyadaki suyun miktarı ve kalitesine çarpıcı etkileri olacağını ortaya koydu. BM raporunda, su kıtlığının milyarlarca insanı etkileyebileceği belirtildi. 

Raporun editörü Richard Connor, "Eğer su tasarrufu yapıyorsanız, enerji tasarrufu yapıyorsunuz demektir. Bu yolla su getirecek enerjiyi üretmek için çıkacak sera gazı da azalır" dedi. 

Birleşmiş Milletler Dünya Su Gelişimi Raporu 2020'ye göre su kullanımı son yüzyılda 6 kat arttı. Raporda sulak adamların korunmasının "hayati önem" taşıdığı çünkü bu alanların selleri durdurduğu, suyu saflaştırdığı gibi ormanlar kadar karbon muhafaza ettiği belirtildi. 

Football news:

Chelsea have agreed to transfer Werner for 60 million euros
Ronaldo dressed up as Aladdin, Georgina as a Power Ranger for the children's birthday
During a 6-hour shift, you can't drink, eat, or go to the toilet. Two monologues from the RPL about doctors who are fighting the virus
APL presented a calendar until July 2. Manchester City and Liverpool will play on this day
Wesley Sneijder: I Could have been like Messi or Ronaldo, but I didn't want to. I enjoyed life, they sacrificed a lot
The bus with the Benfica players was pelted with stones. Two football players were injured
Lillo will become Guardiola's assistant at Manchester City. They had already crossed paths in Mexico