Turkey
This article was added by the user . TheWorldNews is not responsible for the content of the platform.

E-Devlet’te Link Açık Bırakılınca Olanlar Oldu! Sınav Bitmeden Sonuçları Açıklandı!

Sözleşmeli öğretmenlik mülakat sonuçları, e-Devlet sistemindeki link açık bırakılınca erken ifşa oldu. Henüz mülakata girmeyen adayların söz konusu bölümü ise boş görünüyordu.

Millî Eğitim Bakanlığı, 20 bin sözleşmeli öğretmen alımında, daha önce yayınladığı duyuru göre sözlü sınavların 1 Ağustos’ta başlayacağı ve 13 Ağustos’ta biteceğini açıkladı. Sonuçların ise 16 Ağustos’ta bakanlığın resmî sitesinden duyurulacağı ifade edilmişti.

Mülakatın 9. Gününde Sınavlar Devam Ederken Sonuçlar İfşa Oldu

Mülakatların 9. gününde sözlü sınavlar devam ederken sonuçlar dün gece e-Devlet Kapısı’ndan sürpriz bir şekilde açıklandı. Sonuçların ortaya çıkmasıyla resmî site kilitlendi ve o sürece kadar mülakata giren adaylara verilen puanlar ifşa oldu.

Daha Önce Elenen Birçok İsim Sınavı Geçmiş

Sıralama bilgisinin olmadığı sonuçlarda, daha mülakata girmeyen adayların söz konusu bölümü boş görünüyordu. Öte yandan puanların yuvarlandığı sonuçlarda, daha önceki mülakatlarda elenen birçok ismin de geçtiği ortaya çıktı.

E-Devlet Üzerinden Sonucunu Gören Paylaştı

e-Devlet üzerinden sonuçlarını gören adayların ekran görüntüsünü sosyal medyada paylaştı. Türkiye gazetesinden Mahmut Özay’ın haberine göre, olay şu şekilde;

Sözlü Sınav Sonuçları Sisteme Girildiği Esnada

Bakanlığın resmî sitesinde kapalı olan sonuçlar sadece e-Devlet Kapısı üzerinde görünüyordu. Sistem ortak bir ağ üzerinden yürütülüyor. Sözlü sınav sonuçları sisteme girildiği esnada puanların e-Devlet üzerinden göründüğü bir alanın olduğu ve başvurular kısmında bulunan bu noktanın açık bırakıldığı öğrenildi.