Turkey

Ereğli'de 4 ayda boğulma tehlikesi geçiren 53 kişi kurtarıldı

ZONGULDAK (AA) - Zonguldak'ın Ereğli ilçesinde belediye plaj tesislerinde 4 ayda boğulma tehlikesi geçiren 53 kişinin cankurtaranlar tarafından kurtarıldığı bildirildi.

Ereğli Belediyesi Sevgi Barış Dostluk Plajı ve Mesire Alanı Sorumlusu Namık Şahin, gazetecilere, Ereğli ve Alaplı ilçeleri arasındaki sahil şeridinde Ereğli Belediyesi tarafından hizmet veren plaj tesisleriyle mesire alanında vatandaşlara 12 cankurtaran, 4 sağlık personeli, 3 sorumlu personel, 12 güvenlik personeli, 13 temizlik ve park bahçe personeli, 4 bot, zabıta ve bir jetski ile hizmet verdiklerini söyledi.

13 Haziran'da halkın hizmetine açılan tesislerde plajların 20 Eylül'de kapanacağını, mesire alanının ise hizmet vermeye devam edeceğini anlatan Şahin, şunları kaydetti:

"Tesislerimizde sezonda Ankara, Bolu, Düzce, İstanbul başta olmak üzere yurt içinden ve yurt dışından vatandaşlarımızı misafir ettik. 4 aylık dönemde cankurtaran ekibimiz boğulma tehlikesi yaşayan 53 olaya müdahale etti. Bu dönemde 642 kişi de çeşitli nedenlerle sağlık ekibimize müracaatta bulundu. Travma, alerji ve benzeri sebeplere bağlı olarak 6 kişi ambulanslarla hastaneye sevk edildi."

Şahin, önümüzdeki sezon da halkı en iyi şekilde ağırlamak için hazırlık yapacaklarını sözlerine ekledi.

Football news:

Arsenal have not conceded at home for the first time since July 1. Goalkeeper Runarsson made his debut for the Londoners
Sandro Tonali: Milan on the crest of a wave. The Rossoneri shirt is pressing, but I'm getting in shape
Kadyrov's adviser hit the judge in the groin, and his son was dismissed from Akhmat and banned for three years. At first they all denied
AEK Carrera lost both matches in the Europa League with a total score of 1:5
Stefano Pioli: Milan have not achieved anything yet. The season is long, we will face difficulties
Mourinho 0:1 with Antwerp: the Best team won and the worst team lost
Bale did not make a performance in his first three games for Tottenham. He hasn't scored since January