Turkey

FCA, 950 milyon dolarlık finansman desteği aldı

Fiat Chrysler Automobiles (FCA) ile PSA'nın birleşmeye hazırlandığı günlerde, dikkat çeken bir gelişme daha yaşandı. Avrupa Yatırım Bankası (EIB), FCA'ya 950 milyon dolarlık finansman desteği sağladı.

FCA, 950 milyon dolarlık finansman desteği aldı

Fiat Chrysler Automobiles (FCA) ve Peugeot ve Citroen markalarının bağlı bulunduğu Fransız PSA grubu, geçtiğimiz aralık ayında yüzde 50-50 ortaklıkta birleşmek için anlaşma sağlamıştı.

Eğer her şey yolunda giderse FCA ile PSA arasındaki birleşmenin 2021'in ilk çeyreğinde gerçekleşmesi bekleniyor.

ELEKTRİKLİ ARAÇLAR İÇİN FCA'YA 950 MİLYAR DOLARLIK FİNANSMAN

Öte yandan birleşme hazırlanan FCA ile ilgili önemli bir gelişme yaşandı. Avrupa Yatırım Bankası (EIB), elektrikli otomobil geliştirme çalışmaları için FCA'ya 950 milyon dolarlık finansman desteği sağladı.

FCA

İtalya'nın güneyinde FCA fabrikalarında üretilecek elektrikli ve hibrit otomobilleri kapsayan anlaşma çerçevesinde, FCA'nın ek istihdam ve çevreye zararsız üretim gibi kriterleri karşılaması bekleniyor.

Fabrikalarındaki kapasiteyi artırmak için çalışmaları yürüten FCA, yaklaşık 6 milyar dolarlık bir yatırım planı açıklamıştı.

Avrupa Yatırım Bankası ve FCA, yaz aylarında da 360 milyon dolarlık bir finansman paketi üzerinde anlaşmıştı. FCA'nın hibrit otomobillerinin Pomigliano Melfi fabrikasında, elektrikli otomobillerinin ise Torino fabrikasında üretilmesi bekleniyor.

Football news:

Arsenal will exclude Ozil and Sokratis from the Premier League bid
Bartomeu will miss the match against Ferencvaros due to a relative's covid. Barca President wants to get to the game with Real Madrid
Liverpool and Manchester United are among the clubs in talks to create a European Premier League
Thibaut Courtois: real want to win the Champions League and La Liga
Tiago and Matip didn't train with Liverpool today. They will probably not play Ajax
Griezmann will not return to Atletico from Barcelona
Miranchuk was included in Atalanta's bid for the Champions League match with Midtjylland