Turkey

FETÖ'den tutuklanmıştı... Mümtazer Türköne tahliye edildi

FETÖ'den tutuklanan eski Zaman gazetesi yazarı Mümtazer Türköne tahliye edildi. Zaman gazetesindeki bazı yazıları delil olarak görülen Türköne, yaklaşık 4.5 yıldır hapiste.

Zaman gazetesindeki bazı yazıları delil olarak görülen Türköne, yaklaşık 7 yıldır cezaevindeydi.

BAHÇELİ YENİDEN YARGILAMA İSTEMİŞTİ

MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli’nin attığı bir tweetle gündem olmuştu. Bahçeli, FETÖ-PYD davasında 10 yıl 6 ay hapis cezası alan ve cezaevinde bulunan eski Zaman gazetesi yazarı Mümtazer Türköne’nin yeniden yargılanmasını talep etmişti.

Bahçeli, şöyle konuşmuştu;

"Bugün Ülkücü şehidimiz Mustafa Türköne’nin şehadetinin 41.yıldönümüdür. 23 Haziran 1979’da 21 yaşındayken şehit düşmüştü. Ağabeyi Mümtaz’er Türköne ise cezaevindedir. Mümtazer Türköne’yi öğrencilik yıllarından itibaren tanırım. Aleyhe de pek çok yazısı ve beyanatı olmuştur.

Ülkücü şehidimizin ağabeyi olan ve geçmişte davamıza emek vermiş Mümtaz’er Türköne’nin gerçekten suçlu olup olmadığına karar verecek yegâne merci Türk adaletidir. Adil ve hakkaniyetli yargılamayla Mümtazer Türköne’nin üzerine atılı isnatların netleşmesi de mümkün olacaktır.

Dileğim bir haksızlık varsa bunun acilen düzeltilmesidir. Osman Kavala’nın, Altan kardeşlerin, Nazlı Ilıcak’ın ve daha pek çok sorunlu kişinin masum gösterilmeye çalışıldığı bir yerde şehit ağabeyi Mümtazer Türköne’nin davası tekraren ve titizlikle değerlendirilmelidir."

Football news:

Manuel Pellegrini: Real Madrid scored 96 points and 102 goals in my time, although Ronaldo missed 3 months
Juventus and Barcelona won their first group matches. Who will win in Turin?
Andrea Pirlo: we need to wait for the Ronaldo test. I think we will find out today if he will play
Danilo about the match with Barcelona: Juventus on the right track
Ozil provided 1,400 school children with free Lunches by supporting Rashford
Dmitry Sennikov: Lokomotiv will have opportunities to score against Bayern. Its defense is not perfect
De Bruyne and Villas-Boas have known each other for 10 years: they barely missed each other at Chelsea, Andre's assistant asked Kevin for a t-shirt