Turkey

Floyd belgeseli: Nefes Alamıyorum Youtube’da

Ebabil Film Ekibi Amerika’da George Floyd’un polis tarafından katledilmesinin ardından ülkede şiddetlenen gösterileri konu alan bir belgesel hazırladı. Amerika’nın New York Eyaletinin Başkenti olan Albany’den Black Lives Matter hareketi olarak bilinen protestoların içinden görüntülerin de yer aldığı film 14 Ağustos tarihinde Ebabil Tube kanalı üzerinden ücretsiz olarak yayınlanacak. 

“Nefes Alamıyorum” (I Can’t Breathe) adlı iki kısımdan oluşan belgesel filmin yönetmenliğini Yunus Yıldırım, yönetmen yardımcılığını ise Sefa Karatekin üstleniyor.

NE OLMUŞTU?

Floyd 25 Mayıs'ta ters kelepçe ile gözaltına alınışını gösteren videoda beyaz polis memuru Derek Chauvin'in diziyle yere yüzüstü yatırılan Floyd'un boynuna bastırdığı görülüyordu.44 yaşındaki polis memuru Chauvin daha önce cinayetten suçlanmıştı. Boğularak öldürülmesinin ardından ülkede şiddetli protestolar başlamış daha sonra tüm dünyaya yayılan bir harekete dönüşmüştü.

Football news:

Liverpool will buy Jota for 41 million pounds. Wolverhampton will pay up to 13.5 million for Hoover
8 is Bavaria's favorite number. Now she beat Schalke: Gnabry scored a hat-trick, Sane scored 1+2, Lewandowski came up with an assist by rabona
Liverpool agreed a 5-year contract with Jota. The transfer amount could be 43 million euros
I left everything and went to the other side of the world for my favorite team. The heartwarming story of a Norwegian fan in love with Santos
Lewandowski scored in the 1st round of the Bundesliga in 7 seasons and repeated the championship record
Gnabry scored a hat-trick against Schalke
Lewandowski scored for Schalke in their 10th Bundesliga game in a row. This is a League record