Turkey

Galata Köprüsü'nde dronelu virüs denetimi

İstanbul'daki her 10 koronavirüs vakasından 4'ü İstanbul'da. İstanbul polisi vaka artışına karşı Galata Köprüsü'nde drone ile denetim yaptı. Balıkçıların maske ve sosyal mesafe kuralına uyup uymadıkları denetlendi.

İstanbul'daki her 10 koronavirüs vakasından 4'ü İstanbul'da. İstanbul polisi vaka artışına karşı Galata Köprüsü'nde drone ile denetim yaptı. Balıkçıların maske ve sosyal mesafe kuralına uyup uymadıkları denetlendi.

Kovid-19 vakalarının her geçen gün biraz daha arttığı İstanbul'da koronavirüs denetimlerinin alanı genişletildi. Alınan kısıtlamalarla birlikte İçişleri Bakanlığı tarafından geçen hafta yayınlanan genelge ile vatandaşların yoğun olduğu sokaklarda sigara içilmesi yasaklanmıştı. Alınan bir çok tedbirle birlikte dünde İstanbul emniyet Müdürlüğü ekipleri drone ile anonslu olarak olta balıkçılarının yoğunluk oluşturduğu Galata Köprüsünde sosyal mesafe ve maske denetimi gerçekleştirildi. Galata Köprüsünde oltayla balık tutarak hem hobisini hemde balık avlama zevkini yaşayanların maske mesafeye dikkat etmeleri için Polisin İHA Dron ekibi tarafından anons yapıldı.

Polislerin yaptıkları maske ve sosyal mesafe denetimi ile ilgili olta balıkçılığı yapanlar bu denetimlerin kendi sağlıkları ve toplum sağlığı için yapıldığını mümkün olduğunca kurallara uymaya dikkat ettiklerini kaydettiler. Balıkçılar bol balık akını olduğunda zaman zaman olta balıkçıları sosyal mesafeyi unuttuklarını ve hemen yanındaki insanları tehlikeye soktuklarını söylediler.

Football news:

Setien is demanding 4 million euros in compensation from Barca. Valverde's resignation cost the club 11 million
Two Cornell players tested positive for coronavirus after the match with Barca
Mbappe finished 1st on the Ligue 1 goalscoring list, scoring 13 goals in 17 appearances. He broke the streak of 4 games without goals
Holland has scored 27 goals in his first 28 Bundesliga appearances. He's the second person to do this
Sevilla are trying to sign Papa Gomez, Monchi is in talks. Atalanta wants to sell him to a club not from Italy
Holand has scored 14 goals in 13 Bundesliga games this season
Neymar is playing his 100th game for PSG. He has been at the club since 2017