Turkey

Gençlik hatırası 67 yıllık motosikleti yeniden yollarla buluşturmak için gün sayıyor

ZONGULDAK (AA) - FERDİ AKILLI - Zonguldak'ta yaşayan Suat Ölmez, gençlik yıllarında kullandığı 1953 model motosikleti 6 yıl önce bir garajda atıl halde bulunca yeniden kullanabilmek için satın alıp tamir etmeye başladı.

TTK'dan emekli olan Ölmez, gençlik yıllarında motosiklet kullanmaya merak salarak arkadaşına ait motosikletle Türkiye turu yaptı.

Daha sonra vatani görevini yaparken arkadaşının ağabeyinin başkasına sattığı o motosikleti yıllarca arayan Ölmez, 6 yıl önce bir garajda atıl vaziyette buldu, sahibinden satın aldı.

Evinin yanında bulunan garajda 6 yıldır her parçasını kendi tamir ederek montajını yapan Ölmez, motosikletini yeniden yollarla buluşturmak için gün sayıyor.

- "Motosikletle çok güzel anılarım var"

Suat Ölmez, AA muhabirine, 1953 model motosikletinin arkadaşına ait olduğunu ve gençlik yıllarında beraber kullandıklarını söyledi.

Motosikletle geçmişte Türkiye turu yaptıklarını aktaran Ölmez, "1976'da üniversite sınavlarına bu motosikletle gittim. Daha sonra vatani görevimizi yapmaya gittiğimizde arkadaşımın ağabeyi motosikleti satmış. Motosiklete olan ilgim değişmedi. 2014 yılında kendime aldığım motosikletle Balkan turu yaptım. Oradan dönüşte arkadaşım, gençlik yıllarında kullandığımız motosikleti sahibinin kullanmadığını ve 17 yıldır da bir garajda atıl vaziyette durduğunu söyledi. Motosikleti satın alarak bulunduğu yerden çıkardık." diye konuştu.

Ölmez, motosikleti alır almaz tamirini ve bakımını yapmaya başladığını anlatarak, "Arızalı orijinal parçalarını temin ettik. Motosikletin bütün parçalarını değiştirerek sıfırdan imal etmeye başladık ve inşallah yakında bitecek. Yaklaşık 6 yıldır motosikleti toplamaya çalışıyorum. Eskide olduğu gibi Gelibolu'ya, oradan İzmir'e olan gezilerimizi nostaljik şekilde eski kıyafetlerimizi de giyerek gerçekleştireceğiz." ifadelerini kullandı.

Motosikleti yıllar sonra yeniden kavuştuğu için mutlu olduğunu dile getiren Ölmez, "Motosikletle çok güzel anılarım var. Kızım da motosikletçi, motosikleti ona hediye ederim diye aldım." dedi.

Ölmez, motosikletin tamir ve bakımı için şu ana kadar yaklaşık 25 bin lira masraf yaptığını sözlerine ekledi.

Football news:

Lampard 3-3 with West Brom: Chelsea lost two points, we showed character. This is a big lesson for us
Abraham on 3-3 with West Brom: Chelsea made some mistakes that are unacceptable at this level
In 2011, Abramovich bought 50% of the rights to the player who played against Chelsea in the Champions League. But there will be no consequences
Chelsea have conceded the most away goals in the Premier League since the start of last season - 42
Koeman convinces BarSU to buy Depay. Barcelona manager Ronald Koeman still wants to see Lyon forward Memphis Depay in the team
Hasselbaink on Tiago Silva: He's still a little out of shape. Surprised to see him start
The 43-year-old captain of Montpellier plays 30+ matches every season. He doesn't drink alcohol and doesn't go to night clubs