Turkey

Goldman Sachs Türkiye için daralma tahminini hafifletti

Goldman Sachs, kredilerdeki güçlü büyümenin canlandırdığı talebe işaret ederek Türk ekonomisi için 2020 yılı daralma tahminin hafifletti. Türkiye'nin GSYH'sının 2020 yılında yüzde 5 daralacağı yönündeki tahminini yüzde 3,5 seviyesine revize eden Goldman Sachs, "Kredilerde artışın bir sonucu olarak daha sınırlı bir daralma olacak" ifadelerini kullandı. Ancak Goldman Sachs ekonomistleri Türkiye'nin 2020'de GSYH'nın yüzde 4'ü kadar cari işlemler açığı vereceğini da tahmin etti.

Cari işlemler açığındaki bu artışa yanıt olarak Türkiye'nin politika faizini yıl sonunda yüzde 12 seviyesine çıkarabileceğine işaret eden Goldman Sachs, 2021 yılının ilk yarısı sonunda faizin yüzde 14 olabileceğini de vurguladı. Banka daha önce yaptığı tahminlerde 2020 yıl sonu faiz oranını yüzde 10, 2021 sonu faiz beklentisini de yüzde 14 olarak ifade etmişti.

Bu hafta yatırım araçları kazandırdı Türk Petrol Kanunu Uygulama Yönetmeliğinde değişiklik

Football news:

Josep Bartomeu: my family and I were insulted, we received threats. This goes beyond all bounds
Professor of medicine Burioni: I Welcome Ronaldo to the ranks of virologists. In a match with optometrists, he will be very useful
Baresi became honorary Vice-President of Milan on the 23rd anniversary of the farewell match
Ronaldo called the PCR tests crap and then deleted the comment. I don't think I care about covid at all
Barcelona's presidential election will be held in 2021 (Marca)
Juventus have two forwards in their bid for the match against Barca. No Ronaldo and Chiellini
Don't pass him, he's playing against us. Benzema during the break asked Mandy not to give the ball to Vinicus (transcribed lips)