Turkey

Hakan Çalhanoğlu'ndan 'Galatasaray' açıklaması: Bir gün buluşacağız

İtalya Serie A ekiplerinden Milan'ın forması giyen milli futbolcu Hakan Çalhanoğlu, bir gün Galatasaray ile yollarının kesişeceğini söyledi.

Pandemi sonrası gösterdiği performansla övgüleri toplayan A Milli futbolcu Hakan Çalhanoğlu, TRT Spor'a açıklamalarda bulundu. Pandemi döneminde çok iyi bir hazırlık aşamasından geçtiğini belirten 26 yaşındaki oyuncu, yükselen formunu şu şekilde değerlendirdi:

"Ben sadece sakatlandığım zaman 2-3 hafta oynamadım. Hiçbir zaman yedek kalmadım.Kendime güveniyorum. Daha yeni başlıyorum. 26 yaşındayım ve tecrübe kazandım. Kendimi çok iyi hissediyorum. Bütün çalıştığım hocalar beni hep oynattı. Maldini ya da Gattuso futboldan anlamıyor mu? Herkes bana güveniyor, kalitemi biliyor. Önüme bakıyorum ve çok da başarılıyım."

Haziran 2021'de sözleşmesi sona erecek olan Çalhanoğlu, "Milan ile sözleşme konusunda görüşmeler oldu ama bilgi veremem. Ben futboluma odaklanıyorum, top menajerimde" ifadelerini kullandı.

Bir önceki teknik direktörü Gennaro Gattuso ile şimdiki hocası Setafo Pioli'yi kıyaslayan tecrübeli isim, "Gattuso ile topu kaybedince geri çekiliyorduk, Pioli ile daha agresifiz. Bu ön plana çıkmamı sağladı. Stefano Pioli bana, 'Sen özgürsün, oyunu sen kuracaksın' diyor" dedi.

"Bir gün buluşacağız"

Daha önce Galatasaray taraftarı olduğunu belirten Hakan Çalhanoğlu, bir gün sarı kırmızılı taraftarlarla bir araya gelip gelemeyeceği sorulduğunda "Bir gün buluşacağız" yanıtını verdi.

A Milli Takım'daki hedefleri sorulduğunda ise Hakan'ın cevabı şu oldu:

"A Milli Takım'da da Milan'daki gibi etkili olmak istiyorum, bana orada Milan'daki sorumluluğun verilmesi gerekiyor."

Football news:

Liverpool will buy Jota for 41 million pounds. Wolverhampton will pay up to 13.5 million for Hoover
8 is Bavaria's favorite number. Now she beat Schalke: Gnabry scored a hat-trick, Sane scored 1+2, Lewandowski came up with an assist by rabona
Liverpool agreed a 5-year contract with Jota. The transfer amount could be 43 million euros
I left everything and went to the other side of the world for my favorite team. The heartwarming story of a Norwegian fan in love with Santos
Lewandowski scored in the 1st round of the Bundesliga in 7 seasons and repeated the championship record
Gnabry scored a hat-trick against Schalke
Lewandowski scored for Schalke in their 10th Bundesliga game in a row. This is a League record