Turkey

Hasankeyf’te doğa sporları ile renkli kutlama

29 Ekim Cumhuriyet Bayramı Kutlamaları kapsamında Batman Valiliği, İl Kültür ve Turizm Müdürlüğü tarafından ' Hasankeyf Turizm Etkinlikleri' programı gerçekleştirildi. Hasankeyf’in tanıtımına da katkı sağlayacak olan doğa sporları etkinlikle birlikte ziyaretçilere tanıtıldı. Birbirinden renkli anların yaşandığı etkinlikte Hasankeyf ilk defa böyle bir organizasyona da ev sahipliği yapmış oldu.

Batman Valisi Hulusi Şahin'in katılımıyla düzenlenen Hasankeyf ilçesindeki etkinlikler yamaç paraşütü gösterisi ile başladı. Ardından sırasıyla, bisiklet turu, trekking doğa yürüyüşü, kaya tırmanışı, su altı dalışı ve su altında bayrak açma, kano etkinliği, jet ski gösterisi, tekne turu ve kamp etkinlikleri düzenlendi. Batman Valiliği İl Kültür ve Turizm Müdürlüğünce tarihi Hasankeyf ilçesinde düzenlenen turizm etkinlikleri izleyenlere adrenalin dolu anlar yaşattı.

Turizm etkinliklerinde Vali Şahin ile beraber Hasankeyf Kaymakamı Şenol Öztürk, İl Kültür ve Turizm Müdürü M.İhsan Aslanlı, bazı kamu kurum temsilcileri ve çok sayıda vatandaş yer aldı. Limanda bir konuşma yapan Vali Şahin, "Pandemi nedeniyle, bu sene Cumhuriyet Bayramı etkinliklerimizin biçimi değişti. Daha sosyal mesafeli, daha açık alanlarda etkinlikler yapıyoruz. Bunun için de en uygun pist, en uygun mekân Hasankeyf. Güzel bir hava, çok güzel tarihi bir mekân. Trekking güzergâhı olarak da arkadaşlarımız çalıştılar. İlk etapta trekking güzergahının bir nevi sizler bir test edeceksiniz. Sizlerin tecrübelerinizle bir eksiklik varsa ya da vereceğiniz yeni tavsiyelerle Hasankeyf'in turizm etkinliklerini de şekillendirmeyi planlıyoruz. Bunun yanında da diğer sportif etkinliklere de nezaret edeceğiz. Katılan tüm arkadaşlarımıza sporseverlerin Cumhuriyet Bayramını kutluyorum." dedi.

29 Ekim Cumhuriyet Bayramı'nın 97. yıl dönümünde Türkiye'nin her yerinde böyle kutlanıyor!

Football news:

Napoli stadium will be renamed in honor of Maradona. Mayor of Naples confirmed
Arsenal have conceded 8 consecutive home Premier League games. This is the worst streak since 2007 (9)
Lautaro wants to leave Inter and has approached Mendes to find a new club (Marca)
Wolves forward Jimenez was carried off on a stretcher after a head-to-head collision with David Luiz
Georges Jesus: Maradona had a passion for the game. Ronaldo has it to some extent, Messi does not
Donnarumma on the contract: no Problem. I want to stay in Milan for a long time
Mourinho on 0:0 with Chelsea: if anyone should have won, it was Tottenham. The players in the dressing room are not happy and it's fantastic