Turkey

Hayır duası için arkasını döndürdüler... Bileziklerini çalıp kaçtılar... Aynı gün yakalandılar...

Sarıyer İlçe Emniyet Müdürlüğü Polisleri, yardım bahanesiyle girdikleri evlerden hırsızlık yapan bir çeteyi çökertti. Şüphelilerin kuyumcuya giderek çaldıkları bilezikleri bozdurdukları ve polislere yakalandıkları o anlar güvenlik kamera görüntülerine böyle yansıdı.

"Dini Suistimal Etmek Suretiyle Dolandırıcılık" soruşturması İstanbul Sarıyer'de açıldı. Yardım vaadiyle adreslere giren iki dolandırıcı; son olarak Sarıyer'de geçtiğimiz Salı günü A.B. isimli kadını hedef seçti. Saat 13.00 sıralarında yardım bahanesiyle evine gittikleri A.B.'ye annelerinin hacca gidemediğini ve hac için ayırdıkları parayla muhtaçlara yardım yapmak istediklerini belirten iki dolandırıcı, ihtiyaç sahiplerine vermesi için A.B.'ye beş bin lira teslim etti. Dolandırıcılar, hayır duası okuma bahanesiyle gözlerini kapattırdıkları A.B.'ye sırtını döndürdü ve o esnada harekete geçti. Dolandırıcılar hem verdikleri paraları hem de A.B.'nin üç altın bileziğini alarak kaçtı. Gözlerini açan mağdur A.B. ise yaşadığı şokun ardından hemen polise başvurdu.

AYNI GÜN YAKALANDI

Soruşturma başlatan Sarıyer İlçe Emniyet Müdürlüğü Polisleri, olayı gerçekleştirdikleri saptanan Yasin K. ve Hakan A. isimli iki şüpheliyi aynı gün Beyoğlu İlçesi'nde gözaltına aldı. Şüphelilerin bir kuyumcuya sattıkları bilezikler bulundu ve mağdur A.B.'ye teslim edildi. İstanbul İl Emniyet Müdürlüğü'ndeki yasal işlemlerinin ardından adliyeye sevk edilen iki şüpheli tutuklanarak cezaevine yerleştirildi. Şüphelilerin kuyumcuya giderek çaldıkları bilezikleri bozdurdukları ve polislere yakalandıkları o anlar güvenlik kamera görüntülerine böyle yansıdı.

Football news:

Jurgen Klopp: Maradona is the best player in my life. Meeting him was like meeting the Pope
Chalhanoglu will move to Manchester United as a free agent in the summer of 2021 (Christian Falk)
Benzema, Carvajal, Ramos and Valverde will not play with Alaves due to injuries
Ronaldo will not play against Benevento. Pirlo gave him a rest
Zidane on Real Madrid's downturns: Stability in football is the hardest thing to achieve. The problem is not in relation
Alaba's agent wants to start talks with Chelsea and PSG in January
Klopp on the Premier League calendar: No matter what I say, it won't help. Waste of time