Turkey

İBB'nin hatalı çalışması esnafı bıktırdı! "Her yağmurda aynı rezillik"

İstanbul'da yağan sağanak yağmur sonrası 15 Temmuz Demokrasi Otogarı'nı yine su bastı. İBB'nin hatalı asfalt çalışmasından kaynaklanan baskın nedeniyle dükkanlarda büyük zarar meydana geldi. Esnaf, "Dördüncü kez dükkanımı su basıyor. Zararımı kim karşılayacak" diyerek duruma isyan etti.

İstanbul'da kuvvetli yağış sırasında 15 Temmuz Demokrasi Otogarı'nın alt bölümünde bulunan çarşıyı da su bastı. Zararlarının büyük olduğunu belirten esnaf, "Her yağmurda aynı rezilliği yaşıyoruz. Artık bıktık" dedi.

"EŞYALARIMIN ÇOĞU KULLANILAMAZ HALE GELDİ"

İstanbul'da öğle saatlerinde kuvvetli yağış etkili oldu. Yağış nedeniyle 15 Temmuz Demokrasi Otogarı'nın alt bölümünde bulunan çarşıyı da yine su bastı. Esnaf kendi imkanlarıyla suyu tahliye etmeye çalıştı.

İstanbul'da sağanak yağmur hayatı felç etti! Yollar göle döndü, dükkanları su bastı | Video

Elektronik satışı yapan Şahin Ayar büyük zarara uğradığını belirtti. Ayar, "Dükkanlarımızı beşinci kez su basıyor. Zaten tavanın şeklinden belli oluyor. Elektronik eşyalarım mahvoldu. Arkadaşlar gelip tutanak tuttular inşallah yardımcı olurlar. Perişan durumdayız. Bu akşam ne yapacağımızı bilmiyoruz. Eşyalarımın hepsi ıslandı. Malzemelerimin çoğu kullanılamaz hale geldi. Paspas yaptık temizledik ama büyük bir kısmınız atacağız maddi zararımız oluştu. Yukarıya naylon çektiler. Bir boru takmışlar yukarıdan gelen atık suların gitmesi için ama sular taştığı için komple dükkanları su bastı. Yan komşularım benden daha kötü durumda" şeklinde konuştu.

"BU SIKINTIYI HER YAĞMURDA ÇEKİYORUZ"

Otogarın alt katında ayakkabı dükkânı işleten Ahmet Saygın da, her yağmurda aynı sıkıntıyı çektiklerini dile getirdi. Saygın, "Bugün yine eskilere göre biraz daha iyi durumda. Yağmur kısa sürdü çünkü. Normalde bundan da beter bir hale geliyor. Sürekli çekiyoruz. Aşağıdaki dükkanların durumu çok daha kötü durumda. Arkadaşlarımız mağdur oldu. Malları ıslandı. Her yağmur yağdığında burası böyle oluyor. Büyük sıkıntı çekiyoruz. Yukarıyı tam anlamıyla yapamadılar. Tüm bu sorunlar ondan kaynaklı yaşanıyor" ifadelerini kullandı.

Son dakika: İstanbul 15 Temmuz Demokrasi Otogarı sular altında kaldı | Video

İBB'nin yanlış çalışması esnafı isyan ettirdi! 15 Temmuz Otogarı'nda büyük çile
DSİ'den İBB Başkanı İmamoğlu'nun Riva Deresi'ne ilişkin ifadelerine yönelik açıklama
Beykoz Belediyesi'nden İmamoğlu’na görev hatırlatması! "Riva Deresi’nde sorununun çözülmesi İSKİ’nin sorumluluğunda"

Football news:

Klopp on plans: Four years at Liverpool. After that, I want to do nothing for a year
Rogers Pro 1:4 with Bournemouth: Leicester play well only 45 minutes after the break
Inter and Roma are Interested in Garay
Liverpool want to sell Lovren, not let Him go as a free agent. Zenit are Interested in the player
PSG defeated Le Havre (9:0) in a friendly match. The game with Atalanta in the Champions League is in a month
Hazard was included in real's bid for the match with Granada, Hames-no
Portugal national team about Ronaldo: KR2020. No one scores as much this year as our captain