Turkey

İmamoğlu: ‘İlk bana ulaşılmalı’

Koca ve İstanbul Valisi Ali Yerlikaya toplantıyı sosyal medyadan duyurdu. İstanbul Büyükşehir Belediye (İBB) Başkanı Ekrem İmamoğlu, toplantıya davet edilmeyişini “Büyük nezaketsizlik” olarak yorumlayıp, “İstanbul’da ani bir olay olduğunda, ilk ulaşılması gereken kişi benim” tepkisini gösterdi: “Aciliyet karşısında, hangi durumda olursak olalım, koşar gideriz. ‘Ne yapabiliriz’ diye bakarız. Ne demek istiyorsunuz siz, ani gelişti diye? Elli kişi toplanacak; İBB Başkanı masada yok.”

Koronavirüs sürecinde Bakan Koca ile 3 kez görüştüğünü belirten İmamoğlu, “Bu işte küsmek olmaz. Ben İBB Başkanı’yım. Bu milli meselelerde kim nereye çağırırsa, koşar giderim” diye de ekledi.

VALİLİK: ‘ANİ GELİŞTİ’

Valilik kaynakları ise gazetecilerin “İmamoğlu’nun toplantıya neden çağırılmadı” sorusu üzerine, “İmamoğlu il bazında gerçekleşen pandemi kurulu toplantılarına katılıyor. Ancak bu toplantı ani gelişti. Markar Esayan’ın cenazesinde Yerlikaya ve Koca birlikte hastaneye gidiyorlar, ardından da böyle bir toplantı gerçekleşiyor” savunmasında bulundu.

Football news:

Barca Director Amor: Messi gave a lot to the club, and the club gave a lot to Leo. I hope he finishes his career here
Dele Ayenugba: they didn't believe in African goalkeepers in Europe, but now a Senegalese is playing in Chelsea, and a Cameroonian is playing in Ajax
Bavaria has watched the midfielder, Inter Aguma. He was included in the list of the best born in 2002
Davies can play in the match Bayern-Lokomotiv, Kimmich-at the beginning of the new year
Barcelona can sign Atalanta midfielder de Ron for free
Hyslop on the racism of Newcastle fans: from 50 yards they insulted me, from 50 feet they sang my name
Hertha celebrated the victory with empty stands: they applauded, talked, Guendouzi even threw a t-shirt