Turkey

İndirim Kelimesinin Zıt Anlamlısı Nedir? İndirimin Zıt Anlamlısı

İndirim sözcüğünün zıt anlamlısı “zam” sözcüğüdür. Herhangi bir şeyin fiyat etiketi üzerinden belli yüzdeler beraberinde fiyatta artış göstermesidir. İndirim sözcüğünün zıt anlamı ile olan kelime hakkında bilinmesi gerekenler detaylandırıldı.

 İndirimin Zıt Anlamlısı

 İndirimin zıddı olan sözcüğün ne olduğunu öğrenmeden önce indirim kelimesinin ne manaya geldiği bilmek daha faydalı olmaktadır. İndirim sözcüğünün ne manaya geldiği biliniyor ise bu sözcüğün zıt anlamlısı hakkında yorum yapmak daha kolay olmaktadır.

 İndirim, bir eşyanın fiyatı üzerinden gerçekleştirilen değer düşürümü, ıskontodur. Bu durumda indirimin zıt anlamlısı zam kelimesidir. Arapça kökenli olan bu sözcük “ḍmm” kökünden gelen “ḍamm” yani katma, ekleme kelimesinden alıntıdır. TDK indirimin zıt anlamlısı olan zam sözcüğünü bir eşyanın fiyatına bindirme, artırma şeklinde açıklamaktadır. Bu sene petrole çok fazla zam yapıldı cümlesi ile örneklendirilebilir.

Football news:

Cristiano Ronaldo: I needed to score from a free kick to regain my confidence
After football, Buffon will return to school. He once faced prison for a false diploma
Ronaldo scored the first goal for Juventus from a free kick. There were 43 attempts
Ronaldo is the first in 59 years to score 25 goals for Juventus in Serie A in a single season
Sulscher on 5:2 with Bournemouth: I am happy with the energy of Manchester United and the goals scored. It was a match for the fans
Rashford on 5-2 with Bournemouth: it's Important to push on until the end of the season. Exciting time
⛔ This is the first League of Armenia was stopped because of dogovornjakah. Banned 5 clubs and 58 people (45-for life)